Моя відповідь на питання некрасовські мандрівників

Образи захисників народних в поемі Некрасова “Кому на Русі жити добре”
На мій погляд, твір “Кому на Руси жить хорошо” можна назвати “народною книгою”, в якій описується нелегке життя селянина. Микола Олексійович Некрасов був одним з перших російських поетів, який серйозно займався проблемою селянського життя. До створення поеми Некрасов приступив у 1863 році і працював над нею до останніх днів свого життя. Це одне із самих значних творів у його житті. Але поема так і не була закінчена. Питання, на яке повинні були отримати відповідь

мандрівники, навіть на сьогоднішній день залишається актуальним. Навіть у незавершеному вигляді поема являє собою великий твір. Вона широко охоплює події народного життя, в ній піднімаються головні питання того часу. Поема відображає селянські радощі й прикрощі, а головне – надію на краще.

Щоб відповісти на питання мандрівників, ми повинні уважно поставитися до змісту всієї поеми. На своєму шляху мужики зустрічають багато людей. Але вони всі різні! Кожен з них розуміє своє щастя по-своєму.

Першим, кого зустріли мандрівники, був піп. Він так відповів на їхні запитання:
У чому щастя, по-вашому?

Спокій,

багатство, честь –
Чи не так, други любі?

Але священик не був по-справжньому щасливий. Багато священиків розуміли, що вони тягар для селянства, адже і без них народу живеться нелегко. І мужики це розуміли. Зовсім інше “щастя” у Єрмілов Гиріна. Він усе своє життя боровся за правду. Його любили і захищали селяни. Але навіть така людина, як Ерміла, потрапляє в острог під час бунту, і вже неважко здогадатися, як склалася його подальше життя.

Але й серед дворян-поміщиків наші мужики не знайшли “щасливих”.

Вони відчувають, що їх час закінчується:

Дзвонять! .. Ой, життя широка!

Прости-прощай навіки!

Прощай і Русь поміщицька!

Так говорить поміщик, згадуючи своє минуле, коли вони “жили як у Бога за пазухою”. Всі поля та ліси в окрузі належали їм. Але поміщики не можуть змінити себе, не можуть змінити спосіб життя.

Немає щастя в житті і у жінок-селянок. Все їхнє життя – це непосильна праця з ранку до вечора:
Ключі від щастя жіночого,

Від нашої вільної волошки,

Занедбані, втрачені

У бога самого!

Я поділяю думку Некрасова про те, що єдиним щасливою людиною у всій поемі був Гриша Добросклонов. Він ще дуже молодий, але вже мріє про народне щастя, як про своє власне, особисте щастя.

У Гриші дозрівав народний заступник. Він знає, що життя його, життя борця за справедливість, буде нелегкою. Сильний духом, волелюбний, він йде важким, по чесному шляху; по ньому йдуть тільки ті люди, які знають ціну життя.

Образ Григорія Добросклонова – втілення високих думок Некрасова про те, що по-справжньому щасливим у Росії може бути тільки людина-борець.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Моя відповідь на питання некрасовські мандрівників