“Моральна красота дівчини-українки. За твором Івана Котляревського “Наталка Полтавка”
Творчість Івана Котляревського містить багато образів, які можна називати характерними не тільки для окремо взятих людей, але для народів в цілому. Як мені здається, образ Наталки Полтавки – дівчини з високими моральними цінностями – може бути застосований до практично будь-якої української дівчини.
За сюжетом цієї драми Наталка Полтавка закохана в хлопця на ім’я Петро, він її теж дуже любить, але відчуває власну неповноцінність у зв’язку з тим, що батько Наталки набагато більш забезпечений, ніж Петро. Тому Петро вирішується
У творі автор розглядає проблему багатьох українських дівчат. З одного боку, вони можуть бути сильно в когось закохані, з іншого ж боку, сім’я дівчини може чинити на неї вплив і примушувати виходити заміж за когось іншого, за багатшого хлопця. У таких обставинах і перевіряється моральність дівчини. У випадку з Наталкою можна констатувати, що вона проявляла максимум можливої??для себе моральності. Вона до останнього відмовлялася виходити заміж за Тетерваковського навіть з урахуванням того, що Петра вона вже не бачила дуже давно і не мала жодних гарантій того, що, коли він повернеться, він буде все так само сильно її любити і зможе забезпечити їх спільне життя. Такі думки напевно могли зародитися в її голові. Якщо додати до цих думок тиск з боку матері, можна зрозуміти, наскільки важко було Наталці. Але вона змогла проявити свій твердий характер і самовіддану віру в краще, саме завдяки цьому в підсумку все склалося для неї ідеальним чином.
Складність життя українських дівчат у часи, зображені в цій драмі Івана Котляревського, не піддається сумніву. У таких умовах кожній з них необхідно було проявляти свою високу моральність і самовідданість. Хорошим прикладом тому є Наталка Полтавка.