МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ

МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ

Мистецтво бути людиною

Проблема високих моральних і етичних цінностей завжди приваблювала митців. Прочитані твори знову й знову переконують нас в незаперечності одвічних істин: роби добро – воно тобі повернеться; люби ближнього і намагайся його зрозуміти; поважай себе і не піддавайся спокусі. Людині важко вистояти в годину випробувань, коли вона одна, без друзів, без родини. Потрібно навчитися цінувати те, що маємо, за все, що дороге нам у житті, потрібно боротися до останнього дюйма, не втрачаючи надії до останньої

хвилини. Долаючи перешкоди, людина проходить життєву школу. Одні швидко засвоюють її уроки, інші нехтують ними і знову повторюють свої помилки.

Англійський письменник Дж. Р. Кіплінг свій життєвий досвід хоче передати своєму синові і пише вірш у формі листа. Дуже гарні, щирі слова, породжені досвідом письменника і його любов’ю до сина, хотілося б доповнити порадою навчитися радіти кожній миті, дарованій тобі, бо вона – неповторна, як і ти.

Поетичне звернення письменника до сина відкриває нам просту істину: людиною має право називатися той, хто в будь-яких ситуаціях прагне і вміє лишатися самим

собою, хто йде своїм шляхом у житті, не втративши почуття гідності ані перед юрбою, ані перед можновладцем хто здатен робити добрі справи, не хизуючись цим. Щоб утілити свої задуми і донести до читача моральне послання, поет використовує найрізноманітніші художні засоби, серед яких анафора й антитеза.

Запитання

1. Які істини доносить до читача-література? Чого вона вчить?

2. Які риси характеру потрібно виховувати ц собі, щоб стати справжньою людиною?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ