Міркування про любов, дружбу, військовому обов’язку на основі роману “Біла гвардія”

Михайло Опанасович Булгаков прийшов в російську літературу, здавалося б, із традиційними темами – кохання, дружба, сім’я, але дав їм своє самобутнє рішення, драматичного звучання складного переломного часу. Тому його романи і повісті користуються незмінною популярністю у нових і нових поколінь читачів.

У романі “Біла гвардія”, багато в чому автобіографічному, письменник розмірковує про неминущі цінності нашого I світу – обов’язок перед батьківщиною, друзями, родиною.

У центрі оповідання дружна й інтелігентна, трохи

сентиментальна сім’я. Олексій, Олена, Миколка Турбіни втягнуті у вир драматичних і доленосних подій зими 1918-1919 років у Києві.

Україна того часу стає ареною запеклих 1боев між червоноармійцями, німцями, білогвардійцями та петлюрівцями.

Важко було в той час розібратися, за ким іти, проти кого виступати, на чиєму боці правда. І на початку роману (письменник показує, як Олексій, Миколка, їх близькі (друзі Мишлаєвський, Карась та просто знайомі по службі офіцери намагаються організувати оборону міста, не пустити Петлюру, але, обдурені генштабом і союзниками, вони виходять заручниками власної присяги і почуття

честі.

Полковник Малишев намагається врятувати своїх підлеглих від безглуздої загибелі, розповівши їм про зраду штабу та вищого командування.

Мишлаєвський пропонує знищити знаряддя, склади боєприпасів, але полковник його зупиняє, заперечуючи: “Пан поручик, Петлюрі через три години дістануться сотні живих життів, і єдино, про що я шкодую, що ціною свого життя і навіть вашою, ще більш дорогою, звичайно, їх загибелі призупинити не можу. Про портретах, гарматах і гвинтівках попрошу вас більше зі мною не говорити “.

З цього часу драматичні події наростають: поранено Олексій Турбін, ледь не гине Миколка, Олена жорстоко ображена чоловіком, який утік разом зі штабом і німцями. Здається, все руйнується і немає порятунку в цьому світі, але вони змогли згуртуватися у своєму затишному будинку, звичній обстановці, серед старих і відданих друзів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Міркування про любов, дружбу, військовому обов’язку на основі роману “Біла гвардія”