Мальовничість картин природи у віршах А. С. Пушкіна

Неймовірно багато і різноманітно поетична спадщина самого видатного російського письменника – Олександра Сергійовича Пушкіна. Кожне його вірш наповнений сильним і щирим почуттям – будь то почуття радості, відчаю, тривоги, гніву, ніжності або захоплення. Всі ми росли, слухаючи його казки. А пізніше самі, захоплено читаючи поему “Руслан і Людмила”, переживали за долю її героїв. З його віршами ми вчилися любити рідну природу. Іменго вірші Пушкіна про природу справляють на мене найсильніше враження, змушуючи хвилюватися і захоплюватися

разом з автором. Його вірші наповнені такою силою емоцій, що, переживаючи їх, сам опиняєшся учасником подій, що відбуваються, серцем дотримуєшся за автором. Пушкін любив природу, вмів дивно тонко помічати і з величезною майстерністю передавати всі її найдрібніші зміни, настрою. Як непостійна, багатолика і мінлива в його віршах зима! Так мальовничо і барвисто описує поет зимову завірюху, що мимоволі хочеться укутати в теплу ковдру, глянувши ненароком, чи щільно закриті вікна:

Буря мглою небо криє,
Вихори снігові крутячи;
Те, як звір, вона завиє,
то заплаче, як дитя,
Те по покрівлі застарілої

/> Раптом соломою зашумить,
Те, як подорожній запізнілий,
До нас у віконце застукає.

Перед очима – похмурий зимовий вечір, свист вітру, тремтіння скла у вікнах і льодовий холод. Але в його вірші “Зимовий ранок” перед нами зовсім інша зима – ласкава і привітна, сонячна і радісна:

Під блакитними небесами
Чудовими килимами,
Виблискуючи на сонці, сніг лежить;
Прозорий ліс один чорніє,
І ялина крізь іній зеленіє,
І річка під льодом блищить.

І нам вже не хочеться сидіти вдома: “Мороз і сонце; день чудовий!” І цей мороз зовсім не страшний і не суворий. Ось узяти б санки – і мерщій у двір! А яким почуттям наповнені вірші Пушкіна, присвячені пізньої осені – його улюбленої пори!

Поет зізнається, що влітку душа його мучиться від спеки, а радості зими можуть йому швидко набриднути. Але зовсім інша справа – барвиста і багатолика осінь. З захопленням говорить він про цей час року:

Похмура час очей чарівність!
Приємна мені твоя прощальна краса
Люблю я пишне в’янення природи,
У багрець і в золото одягнені лісу,
У їх сінях вітру шум і свіже дихання,
І імлою хвилястих покриттів небеса,
І рідкісний сонця промінь, і перші морози,
І віддалені сивий зими погрози.

У віршах А. С. Пушкіна дивно багато світла – то яскравого, майже сліпучого, то спокійного, затягнутого легким серпанком. Вірші горять яскравими квітами з незліченною кількістю відтінків. У них поет вклав все своє серце, всі свої емоції – смуток і радість, тривогу і торжество життя. І це допомагає створювати в уяві читача все більш барвисті життєві картини. Природа в його творах – це не прості пейзажні замальовки: вона живе, відчуває, сумує і радіє, сміється і плаче. У неї ранима душа і таке мінливе настрій! І здається, ніхто інший не зміг би передати все це так мальовничо, з такою майстерністю і глибиною почуттів, як зробив це Олександр Сергійович Пушкін.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Мальовничість картин природи у віршах А. С. Пушкіна