Маленький артист (за твором К. Малицької “Соловей”)

Маленький артист
(за твором К. Малицької “Соловей”)
З давніх-давен наш український народ славиться своєю мелодійною, співучою мовою. І це, на мою думку, не випадково, бо народився він серед квітучої природи, де співають і ліси, і річки, і лани, і гори.
Так і ллється ця неперервна мелодія життя!
Хочеться розповісти про маленького артиста – солов’я. Скільки цікавого я дізналась про цю сіреньку пташку з твору Костянтини Малицької “Соловей”!
Перш за все, він прилітає до нас наприкінці травня. Це так! День народження мого

брата – 31 травня, і в цей день соловейко, який залітає до нашого лісу кожного року, вітає його дзвінким тоном весняної пісні. Його співацький виступ ми підтримуємо радісними оплесками. Після цього наступає тиша, але ненадовго – на всі лади починає линути мелодія життя: “- відтак переходить артист в якісь ніжні, омліваючі тони, то знов затягне високо, розсипається безкінечним цвірканням й урве в половині, продовжуючи лише стиха, немов втомився сам своєю піснею”.
Тільки вночі можна почути цей спів, бо йому, як справжньому артисту, потрібен вільний простір. Тоді розкривається і душа, і ллється пісня.
/> Не менш цікаво дізнатися, що соловейко весь час, коли самка висиджує зеленаві яєчка, приспівує їй. Мабуть, саме так виховує ця пташка майбутніх артистів.
Тим, хто охоче взяв би солов’я до себе, нагадую: не завжди пісня солов’їна радісна. У неволі вона сумна, уривиста!
Три місяці з дванадцяти на рік можна насолоджуватися виступами цього артиста. І хоча в далекій Африці соловей перебуває дев’ять місяців, він поспішає виконати величний весняний гімн на милій Батьківщині:
“Ой, у гаї, при Дунаї
Соловей щебече…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Маленький артист (за твором К. Малицької “Соловей”)