Людина-Невидимка характеристика образа Гриффина
Гриффин – дивний незнайомець (“він був закутаний з голови до п’ят, а широкі криси фетрового капелюха приховували всі еголицо”) з невеликим багажем, що складається із двох валіз, заповнених паперами, книгами й загадковими посудинами, з’являється в будинку миссис Хол. Власницю будинку для постояльців він залучає готовністю надовго затриматися й пристойно платити. Головною вимогою, пропонованою Г. до господарки й мешканців будинку, є дотримання його суверенності й самітності. Насторожені загадковим поводженням “гостя”, жителі
Маючи потребу в грошах, грабує батька, позбавляючи його чужих грошей, внаслідок чого той кінчає із собою. Не мучиться провиною Г. сліпо прагне до втілення задуму Нарешті після тривалих моральних і фізичних
За допомогою невидимості він намагається досягти необмеженої влади, проголошує нову еру людства – еру терору й насильства. Першою жертвою Г. стає звичайний перехожий Згубна ідея й для самого невидимки. Г. знаходить не тільки волю й можливість проникати всюди.
Він виявляється ще більш незахищеним і уразливим, чим колись. “Невидимість дозволяла багато чого досягти, але не дозволяла користуватися досягнутим”. Виснажений голодом, холодом, ранами, він гине “на жалюгідній постелі, в убогій кімнаті, серед неосвіченої, збудженої юрби, побитий і поранений, відданий і безжалісний, зацькований, що закінчив свій дивний і страшний життєвий шлях”. До умираючого Г. вертається тілесність.
Поглядам збожеволілої від страху й цікавості юрби “з’являється розпростерте на землі голе, жалюгідне, убите й покалічене тіло… з вираженням гніву й розпачу на особі”.