ЛІТО – РАДІСНА ПОРА. Л. САВЧУК “ЛІТО, ЛІТЕЧКО”, “ХОДИТЬ ЧЕРВЕНЬ”. Б. ВОВК “ЛЮБЕ ЛІТЕЧКО”

Мета: вчити учнів правильно, свідомо й виразно читати; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Летів горобець через безверхий хлівець.

Ніс четверик гороху без червотоку,

Без червоточини, без прачервоточинки.

2) Робота над чистомовкою.

Це-це-це – чисте озерце.

Да-да-да – в озері вода.

Сі-сі-сі – в річці

карасі.

Ро-ро-ро – дай мені відро.

2. Читання текстів А. М’ястківського “Кому світить сонечко?”, Г. Маніва “Сонечкова донечка”, Л. Новікова “Котики”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 105-107)

1. Опрацювання віршів Л. Савчук “Літо, літечко”, “ходить червень”

1) Читання вірша “Літо, літечко”.

– Яку пору року ви вважаєте найрадіснішою? Чому?

– Коли починається літо? Що свідчить про прихід літа? Прочитайте прикмети літа.

2) Читання вірша “Ходить червень”.

– Що зробив червень? Назвіть слова-дії предметів у тій послідовності, як розгорталися

події. (Ходить, підрум’янив, складає, починає)

3) Робота в парах.

– Поставте запитання один одному за цим “ланцюжком” дієслів.

– Червень літо починає, а який місяць його закінчує?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння”. Читання оповідання Б. Бовка “Любе літечко” (с. 107)

1) Самостійне читання оповідання учнями.

– Між ким відбувалася розмова?

2) Вибіркове читання.

– Прочитайте, якими словами починається кожне звертання до літа.

– Прочитайте, якими словами починається кожна відповідь літа.

– Що можна сказати про літо? Виберіть потрібне слово: щедре, добре, лагідне.

– Якими словами закінчується кожна відповідь?

– Що за цими словами можна сказати про літо?

3) Робота в парах. Читання оповідання за особами.

– Яку картину можна намалювати до твору?

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 108)

1) Читання слів у стовпчиках.

– Швидко читайте, правильно вимовляйте!

– Читання односкладових, двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання “ланцюжком”.

– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

– Читання слів-родичів.

2) Робота в групах.

– Пригадайте за змістом твору “Любе літечко”, що дарує літо кожного місяця. Поєднайте стрілочками назву місяця з його подарунками.

3) Робота над загадкою І. Січовика.

– Які слова допомогли відгадати загадку? Прочитайте.

– Складіть свою загадку про літо.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Якій порі року присвячені прочитані твори?

– Опишіть свою улюблену пору року.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

ЛІТО – РАДІСНА ПОРА. Л. САВЧУК “ЛІТО, ЛІТЕЧКО”, “ХОДИТЬ ЧЕРВЕНЬ”. Б. ВОВК “ЛЮБЕ ЛІТЕЧКО”