(КР) Контрольна робота за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”

УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС

I семестр

1. ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ

УРОК № 31

Тема. (КР) Контрольна робота за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”

Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю і корекції; розвивати пам’ять, аналітичне, образне мислення, уміння зіставляти літературні явища з реаліями життя, висловлювати власні міркування та обгрунтовувати їх; виховувати гуманістичний світогляд,

кращі моральні якості.

Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми й мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант І

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. З’ясуйте, чий це портрет у романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”: “…він був напрочуд гарний із себе, з прекрасними

темними очима, темно-русявий, стрункий, на зріст вище середнього”.

А) Раскольнікова;

Б) Лужина;

В) Порфирія Петровича;

2. Який страшний сон наснився Раскольнікову?

А) Про те, що мертва лихварка прийшла по його душу;

Б) про те, як били бідну конячину;

В) про те, що його злочин розкрили.

3. На які два розряди ділив усіх людей головний герой роману?

4. Продовжте речення: “Жанр твору Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – …”

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Схарактеризуйте образ Соні Мармеладової з роману “Злочин і кара” Ф. Достоєвського, порівняйте його з образом головного героя.

2. Визначте риси новаторства у творчості Ф. Достоєвського.

Високий рівень (максимально – 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про теорію сильної особистості, “надлюдини” та її розвінчання в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.

2. Розкрийте символіку назви роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”, зазначте співвідношення у творі “злочину” і “кари”. (Усього – 12 балів)

Варіант ІІ

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. З’ясуйте, чий це портрет у романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”: “Це був надзвичайно веселий і компанійський хлопець, добрий до простоти. Проте за цією простотою ховались і глибина, і гідність. Був він розумний, хоч і справді часом дуже простуватий! …Іноді він буянив і мав славу силача. …жодні невдачі його ніколи не бентежили, і ніякі погані обставини, здавалось, не могли пригнітити його”:

А) Раскольнікова;

Б) Разуміхіна;

В) Лужина.

2. Хто з героїв роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” зрозумів психологію Раскольнікова й причини його злочину, “вирахував його”:

А) Порфирій Петрович;

Б) Разуміхін;

В) Соня Мармеладова.

3. Хто є “двійником” головного героя роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”?

4. Продовжте речення: “Темою роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” є…”

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Розкрийте образ Родіона Раскольнікова та його еволюцію в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.

2. Назвіть риси реалізму у творчості Ф. Достоєвського.

Високий рівень (максимально – 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про філософський та етичний аспекти роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.

2. Доведіть або спростуйте думку, яку письменник Ф. Достоєвський утверджує у своїх творах: “Кожна людина несе особисту відповідальність за зло, що панує у світі”.

(Усього – 12 балів)

IV. Підбиття підсумків уроку


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

(КР) Контрольна робота за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”