Кохання Ярославни – дружини князя Ігоря (за “Словом о полку Ігоревім”)
І. “Слово о полку Ігоревім” – найдорожче художнє надбання східнослов’янських народів. (Використання символіки, крилатих фраз, постійних епітетів є свідченням того, що “Слово…” – перший художній твір давньоруської літератури.)
ІІ. Система образів “Слова о полку Ігоревім”.
1. Образи мужніх захисників Руської землі. (“Слово…” глибокопатріотичний твір, що зображує передусім Ігоря, Всеволода та інших мужніх і сміливих воїнів, які пішли на бій з половцями. їм допомагає вся Русь, за них переживають не тільки
2. Роль жіночих образів у поемі “Слово о полку Ігоревім”. (Ліричність, ніжність, мир і спокій навколо домашнього вогнища несуть ці образи поеми. В них втілена печаль і турбота вітчизни про своїх воїнів.)
3. Ярославна – дружина новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. (Символіка образу: це і глибоко ліричний образ жінки, втілення подружньої вірності, моральної чистоти, вся вона – жіноче чекання й тривога, вболівання за Ігореву дружину. З іншого боку – це
4. Художня цінність образу Ярославни. (Ярославна – історична особа й разом з тим перший вигаданий образ, створений автором поеми. Ярославна постає перед читачами не як княгиня, а як звичайна жінка, яка дуже любить свого чоловіка-воїна, свій край. Плач Ярославни – це плач руської жінки, яка в своєму горі вболіває не лише за долю Ігоря, а й за долю його воїнів. Ярославна закликає сили природи допомогти коханому і його воїнам, і природа ніби відгукується на її прохання. Сили природи у творі персоніфікуються, набувають людських властивостей.)
5. Громадське і патріотичне значення образу Ярославни. (Образ Ярославни – це узагальнений образ жінки, яка любить свою країну, вірна своєму чоловікові й не лише вболіває про особисте горе, а думає про справу і дружину Ігоря. Вона закликає сили природи допомогти повернути Ігоря з полону, пощадити його воїнів.)
ІІІ. Значення образу Ярославни. (Ярославна “Слова о полку Ігоревім” – це один із найблагородніших і найдовершеніших у світовій літературі жіночих образів, який і донині хвилює читачів своєю чистотою, благородством, моральною силою.)