Контрольна робота з теми “Французька література ХІХ століття”

УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС

I семестр

1. ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ

УРОК № 15

Тема. (КР) Контрольна робота з теми “Французька література ХІХ століття”

Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; удосконалювати навички зв’язного писемного мовлення, творче, аналітичне мислення, уміння зіставляти літературні явища з явищами реального життя; висловлювати власні судження

та обгрунтовувати їх; виховувати кращі моральні якості, гуманізм.

Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми та мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант I

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Як до Жульєна Сореля, героя роману Стендаля “Червоне і чорне”, ставилася його

родина в дитинстві та юнацтві?

А) Із любов’ю, пишалася його успіхами у навчанні;

Б) із ненавистю, адже вважали тягарем – не здатен був до фізичної праці;

В) не звертали уваги, були байдужими до його мрій та проблем.

2. Навчаючись у Безансонській гімназії, Жульєн Сорель намагався:

А) стати як усі;

Б) виділитись своїми грунтовними знаннями;

В) плазувати перед начальством.

3. “Людська комедія” Бальзака – це:

А) соціально-психологічний роман;

Б) велика серія творів;

В) збірка поезій.

4. Допишіть речення: “Психологічний роман – це…”

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Розкрийте образ Жульєна Сореля з роману Стендаля “Червоне і чорне”.

2. У чому полягає філософія влади золота в повісті Бальзака “Гобсек”?

Високий рівень (максимально – 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про те, як романтизм і реалізм поєднуються у творах Стендаля.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про те, чи є місце гобсекам у нашому житті.

(Усього – 12 балів)

Варіант II

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Дервіль у повісті Бальзака “Гобсек”:

А) оповідач у творі, композиційний стрижень;

Б) антипод головного героя;

В) головний герой повісті.

2. Оноре де Бальзак пов’язаний із Україною, тому що він:

А) за походженням українець;

Б) тривалий час жив і працював в Україні;

В) одружився з мешканкою України.

3. Що символізують червоний і чорний кольори в романі Стендаля “Червоне і чорне”?

А) Революцію і реакцію;

Б) червоне – то любов, а чорне – то журба;

В) вищий світ і світ людей низького походження, плебеїв.

4. Які аспекти (різновиди жанру) поєднуються в романі Стендаля “Червоне і чорне”?

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Розкрийте образ Гобсека з однойменної повісті Бальзака – “філософа і скнари”.

2. Що спільного й відмінного в жіночих образах роману Стендаля “Червоне і чорне”, кому автор симпатизує більше?

Високий рівень (кожна правильна відповідь – 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про новаторство Бальзака в літературі.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про сучасних жульєнів сорелів.

(Усього – 12 балів)

IV. Підбиття підсумків уроку


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Контрольна робота з теми “Французька література ХІХ століття”