Кому потрібні казки: дітям чи дорослим? (За казкою Б. Лепкого “Мишка”) О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО – ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”

“ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”

О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО

Кому потрібні казки: дітям чи дорослим? (За казкою Б. Лепкого “Мишка”)

Чомусь завжди вважають, що казки цікаві лише дітям. Може, тому що в них багато вигадки і дорослі впевнені, що дітям цього досить. Але як часто вони загупають слова російського класика О. Пушкіна: “Сказка – ложь, да в ней намёк, добрым молодцам урок”. Тож, на мою думку, дорослим іноді слід погортати сторінки казок і трішечки інакше подивитися на цей світ.

Недарма

відомий український письменник Б. Лепкий до своєї казки “Мишка” зробив такий підзаголовок “Казка для дітей: для малих і великих”. Адже головне не те, скільки тобі років, а як ти зберіг своє уміння по-дитячому дивитися на світ.

Казка наче проста: мишка погризла гроші, які збирали господарі. Але якими були ці господарі? Скупими, жадібними, лицемірними, жорстокими. Судіть самі: пожаліли молока для хворої голодної дитини! Хіба це не жорстокість? Як люди можуть жити після цього! Але, як виявилося, можуть: їх цікавлять лише гроші. Маленька сіра мишка це зрозуміла, тому й подумала: “Добре, що

діти сплять, а то б ще навчилися брехати, як люди”. Та чи часто дорослі замислюються над тим, що погані звички діти сприймають саме від них? Мабуть, що ні, тому й чинять, зло, не роздумуючи.

Маленька сіра мишка виявилася розумнішою, ніж люди. І не тільки в тому, що вирішила покарати жорстоких господарів. Як відомо з казки, вона забрала з цього дому своїх дітей і повела їх у поле. Нехай там буде голодніше, але не буде такого страшного людського прикладу.

Ось які уроки можна винести з казки Б. Лепкого. Думаю, що цей твір і для дорослих, і для дітей. Перші мають замислитися над своїми вчинками, інші – з дитинства вчитися розрізняти добро і зло. А допоможе у цьому безсмертна літературна класика.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Кому потрібні казки: дітям чи дорослим? (За казкою Б. Лепкого “Мишка”) О. СТОРОЖЕНКО, Б. ЛЕПКИЙ, Л. КОСТЕНКО, Б. ХАРЧУК, Е. ГУЦАЛО, Л. ПОНОМАРЕНКО – ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?”