“Закони моралі – найкращі життєві орієнтири”

У сучасному світі як ніколи важливими стали закони моралі. Багато людей стали різко заперечувати суспільну мораль або хоча б принижувати її важливість. Більш того, деякі навіть не знають, що таке мораль і яке у неї призначення. Ситуація ця вкрай сумна і може мати надзвичайно негативні наслідки для нашого суспільства. Необхідно терміново донести до людей визначення моралі і показати їм, наскільки вона важлива для повноцінного та ефективного функціонування суспільства.

У нинішньому українському суспільстві існують певні ідейні підвалини.

По-перше, це повага до старших. Люди похилого віку потребують особливої поваги з боку оточуючих точно так само, як молодь потребує можливості веселого проведення часу і розваги. Чи можна заборонити молоді розважатися? Ні, ніяк не можна. Точно так само не можна заборонити старшим людям отримувати свою заслужену порцію поваги з боку оточуючих. Звідси і виникло це моральне правило. Також варто зауважити, що безумовною цінністю в сучасному українському суспільстві є сім’я. За багатьма соціологічними опитуваннями на одному з перших місць в ієрархії цінностей для українців стоїть не що інше як сім’я. З цього виходять

деякі моральні норми. По-перше, це повага до батьків. Діти зобов’язані ставитися з повагою до своїх батьків, в юності виконувати все те, що батьки їм велять, а в зрілості дослухатися до думки батьків не тільки тому, що вона може виявитися дійсно вірною, але й для демонстрації батькам належної поваги, якої ті заслуговують. У свою чергу, батьки в усі часи повинні нести відповідальність за своїх дітей, виховувати їх в кращих традиціях українського суспільства, вчити їх шанобливо ставитися до старших і бути чесними, справедливими членами суспільства.

Безумовно, я визнаю в якості найкращого життєвого орієнтира ті норми і правила моралі, які існують в нашому суспільстві. Незважаючи на те, що, на жаль, багато людей втрачають віру в мораль, стають безпринципними і аморальними, все ж більша частина з наших жителів моральних норм дотримується. Слідувати моралі означає знаходити відгук в душах людей, означає бути зрозумілим і прийнятим. Я закликаю всіх своїх співгромадян не забувати про суспільну мораль. Так, вона не є такою ж обов’язковою, як закон. Так, всі люди вільні від інших зобов’язань, крім закону. Але кожен повинен розуміти, що саме мораль допомагає зробити кожну людину, а значить, і суспільство в цілому кращими.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Закони моралі – найкращі життєві орієнтири”

Categories: Твори на задані теми

Links