Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень”
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи
ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА
Урок 24
Тема. Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень”
Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йована Йовановича-Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати розуміння цінності веселого світу дитинства.
Обладнання: портрет Й. Йовановича-Змая; малюнок півня; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. Емоційне налаштування на урок
Пролунав дзвінок,
Починаємо
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці.
II. Актуалізація опорних знань
1. Розчитування. Робота в зошиті
1) Робота над скоромовкою.
Галка сіла на палку.
Палка вдарила галку.
– Повільне читання;
– швидко по рядку;
– ще швидше;
– на одному подиху.
2) Гра “Слово-пеньок”.
Роса | Море | Вода |
Роса | Море | Вода |
Коса | Море | Сода |
Роса | Горе | Вода |
3)
4) Читання на прискорення.
– Діти, а зараз ми згадаємо девіз нашого заняття:
Хто багато читає,
Той багато знає.
Хто швидко читає,
Той багато зробити встигає.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з творчістю Йована Йовановича-Змая і його віршами “Послухаймо, що нам каже півень” , “Малий велетень”, а також розвиватимемо навички швидкого читання.
1. Розповідь про творчість Йована Йовановича-Змая
2. Виразне читання вірша “Послухаймо, що нам каже півень”
3. Бесіда за змістом прочитаного. Робота в зошиті
– Чому півень такий гарний?
– Що, на вашу думку, потрібно для краси?
– Чому і як треба берегти своє здоров’я?
4. Робота над ілюстрацією до вірша
– Коли саме відбувалися події, які зображено на малюнку?
>> Фізкультхвилинка
5. Читання вірша “Малий велетень”. Робота в зошиті
6. Аналіз прочитаного
– Доведіть, що цей вірш гумористичний.
– Чим вам подобається герой вірша?
IV. Узагальнення й систематизація знань
– Висловіть своє ставлення до прочитаного. (Робота в зошиті)
– Що вам сподобалося у віршах?
– Що не сподобалося? Чому?
– Чого вчать ці вірші?
V. Підсумок уроку
– Із творчістю якого поета ми ознайомилися?
– Чи виникло у вас бажання прочитати незнайомі вірші Йована Йовановича-Змая?