Історія міста Харків

Заснований Харків близько 1654 року. Місто невдовзі стало фактичною столицею Слобідської України – великого регіону в північній частині колишнього “Дикого Поля”, колонізованого українськими переселенцями.

У Харкові в 1726 році був заснований колегіум, де кілька років працював видатний український філософ Григорій Савич Сковорода, а у 1805 році з’явився перший в Україні університет, який виплекав цілу плеяду романтиків, що виступали за утвердження самобутності українського народу, розвиток української культури на основі фольклорних

джерел. Відомий своїми працями Микола Костомаров збагатив історію та літературу фундаментальними розвідками.

У другій половині XIX ст. Харків перетворився на великий промисловий центр та залізничний вузол. Культурне життя було збагачене працями таких відомих у свій час діячів, як Б. Грінченко та X. Алчевська.

За проектами А. Бекетова було збудовано у місті багато споруд, в яких розміщені: театр ляльок – гордість міста, Державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, художній та історичний музеї. Наше рідне місто зазнало руйнувань під час Великої Вітчизняної війни, двічі було окуповане фашистськими

загарбниками.

Завдяки героїчному трудовому подвигу харків’ян місто було піднято з руїн. Зараз площа міста – 303 квадратних кілометри. З півночі на південь воно простяглося на 22, зі сходу на захід – На 25 кілометрів. У Харкові налічується приблизно 2500 вулиць та провулків, 26 площ.

Сьогодні в місті діє біля двохсот промислових підприємств. Основні галузі промисловості – сільськогосподарська, енергетична, верстатобудівна, будівельна індустрія. Продукція підприємств експортується в країни СНД.

Харків – один з найбільших центрів науки та передової технічної думки. Оновлення, демократизація суспільства на сучасному етапі сприяють зростанню ролі нашого міста в політичному й культурному житті країни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Історія міста Харків