Іліада характеристика образу Гектора

Гектор – син Пріама, проводир троянського війська. Як і Ахілл, Г. в усіх своїх вчинках керується військовою честю, але якщо Ахілл цінує її заради неї самої, то Г., дотримуючи свою честь, в той же час усвідомлює, що несе відповідальність перед своїм народом, інтереси якого він повинен захищати. Гомер показує, як в душі Г. борються два прагнення: уникнути поразки у війні і зберегти незаплямованою свою репутацію хороброго воїна і героя. В силу цього образ Г. складніший, ніж образ його головного супротивника, Ахілла. Поведінка Г.

Часто буває суперечливим,

оскільки мотивами його вчинків виступає то жадоба до слави(що типово для епічного героя), то розуміння боргу перед батьківщиною і народом, яким він, як син царя і вождь, не має права жертвувати в гонитві за репутацією непереможного воїна і сміливця. Відкидаючи раду досвідченого воєначальника Полидама, який, посилаючись на погану ознаку, відговорює Г. від нападу на табір ахейців, Г. заявляє: “Знамення краще за усіх – за вітчизну хоробро битися”.

Проте, коли Гектора умовляють повернутися в Трою, не залишатися на полі битви і відхилитися від поєдинку з Ахіллом, Г. поступає не як мудрий обережний

вождь, а як воїн, яким рухає честолюбство і пристрасть. Гордість не дозволяє йому шукати зашиті за укріпленими стінами міста. Навіть передчуваючи свою загибель, яка, як він прекрасно розуміє, неминуче спричинить падіння і розграбування Трої, Г. нехтує інтересами країни і вступає в рокове для нього єдиноборство з Ахіллом. Та все ж перед своєю кончиною Г.

Признається в тому, що поступив необдумано : “Громадянин самий останній може сказати в Илионе: /Гектор народ згубив, на свою понадіявшись силу!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Іліада характеристика образу Гектора