“Громадянська позиція людини як один із проявів духовності за твором Івана Франка “Іван Вишенський”
Нерідко нам доводиться чути з засобів масової інформації та від просто мудрих людей інформацію про те, що важливе місце в житті кожної людини займає духовність. Багато хто розуміє духовність як виключно релігійну категорію і поняття. Однак, насправді, це не зовсім вірно. Як видається особисто мені, духовність проявляється і по-іншому. Кажучи загалом, духовність людини – це здатність проявити свої високі якості, показати щось таке, що відрізняє людину від тварини і наближає до Бога.
Багато творів дають різні трактування духовності окремої
Щось подібне ми можемо спостерігати і в сучасному світі. Людина, яка може бути дійсно корисна всьому суспільству, повинна вміти відмовитися від власних інтересів, ідей і переваг, якщо вони в якійсь мірі суперечать інтересам суспільства. Якщо ти можеш бути по-справжньому корисним суспільству, ти повинен робити все відповідне. Духовність, як висока людська риса, передбачає працю на благо інших людей, самопожертву, пошук істини в умовах складного і заплутаного світу. Навіть будучи відданим такому серйозному явищу, як віра в Бога, слід розуміти, що інтереси живих людей, які близькі для тебе, є більш важливими. У свою чергу праця на благо суспільства і є громадянською позицією певного роду і характеру.
Я абсолютно згоден з тим, що громадянська позиція є одним із проявів духовності кожної людини. І я думаю, що це повною мірою підтверджується твором Івана Франка під назвою “Іван Вишеньский”. Всі, хто хоче розуміти громадянську позицію як складову духовності людини, повинні прочитати і зрозуміти цей твір.