“Готовність до вибору життєвого шляху”

Серед десятків і сотень прийнятих людиною рішень найважливішу роль і вплив відіграє вибір життєвого шляху. Необхідність цього вибору виникає тоді, коли людина починає усвідомлювати себе в суспільстві і розмірковувати про свої потреби. Вчені вважають, що людина живе заради самореалізації. Будь-яка корисна справа наповнює життя змістом, допомагає відчути себе цінним, значущим в суспільстві. У світі немає двох абсолютно однакових людей, у кожного свій шлях проб і помилок. Це пошук людиною самої себе, своїх життєвих цінностей, своїх орієнтирів.

Незалежно

який шлях вибирає людина, сам пошук робить людину особистістю. Без пошуку свого заняття людина не може усвідомлювати ставлення до життя суспільства. Кожній людині важливо знайти саме свій шлях. Тільки тоді вона зможе досягти того, про що мріяла, тільки тоді вона зможе отримати задоволення від своєї роботи. Яким буде наше життя, залежить не тільки від нас, але ми можемо зробити багато чого. Дорослішаючи, ми нерідко замислюємося над питаннями про сенс життя, про те, яку роль грає людина на Землі. Ми мріємо про щасливе життя, віримо в те, що ми досягнемо багато чого. Нажаль, не всі наші мрії реалізуються,
але кожен з нас повинен зробити все можливе, щоб задумане здійснилося. З самого народження нас оточують близькі та рідні люди, які завжди нас підтримають, допоможуть. Для нас вони є прикладом, і нерідко ми чинимо так, як вони того хочуть. Але бувають такі моменти, коли думку друзів ми вважаємо більш авторитетною. Вирішуючи різні питання, кожен з нас може помилятися, сумніватися, жаліти про свої вчинки.

Прийняття деяких рішень впливає на наше майбутнє життя. У таких випадках нам самим буває важко самостійно зробити вибір, тому без ради дорослих не обійтися, адже у них більше досвіду, вони краще розбираються в людях. Потрібно завжди вміти вислухати людей, яким ти довіряєш – батьків, вчителів, знайомих. А потім прийняти рішення, від якого залежить твоє майбутнє життя. Звичайно, свою думку потрібно завжди мати, але прислухатися до іншої думки ніколи не завадить.

Вибір життєвого шляху залежить від того, яку професію ми оберемо. Професія повинна подобатися людині. Якщо вона вибере спеціальність не до душі, то потім буде шкодувати про це все своє життя. Тому до цього питання потрібно підійти з усією відповідальністю. Ми повинні порадитися з рідними, близькими, друзями. Потрібно подумати і про те, де можна влаштуватися на роботу, маючи дану професію, чи буде вона затребувана. І навіть якщо ти будеш хорошим спеціалістом, не слід забувати, що в житті важливо не тільки ким бути, але і яким бути. Найстрашніше, коли людина опиняється один. Вона може досягти висот у кар’єрі, може багато знати, але страждати від самотності.

М. Горький вважав, що “краща насолода, найвища радість життя – відчувати себе потрібним і близьким іншим людям”. А для того, щоб бути потрібним людям, треба робити щось хороше для людей, треба заслужити їх подяку. Радість, подарована людям, стане твоєю радістю. Це велике щастя – творити добро для людей. У народі кажуть: “Життя прожити – не поле перейти”. Життя людині дається один раз, і прожити його потрібно так, щоб не шкодувати ні про що.

Ми постійно стоїмо перед вибором: ми вирішуємо те чи інше питання і знаходимо варіант відповіді. Вдалий він чи невдалий, показує життя. Ми думаємо, радимося, сумніваємося. Часто для будь-якої людини найважче – це зробити вибір, тому що від цього вибору може залежати наше майбутнє. Зараз ми часто не замислюємося про наслідки наших рішень, вчинків. Але в будь-якому віці потрібно завжди відповідально ставитися до тих питань, які можуть вплинути на наше подальше життя. І якщо ми готові до цього, то ми готові і до вибору життєвого шляху.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Готовність до вибору життєвого шляху”