Герої невидимого світу (за казкою Василя Королів-Старого “Потерчата”)
Герої невидимого світу
(за казкою Василя Королів-Старого “Потерчата”)
Мені уявляється, що немає такої дитини, яка б не зацікавилася розповідями про фантастичних істот. Домовик, відьми, русалка, чорти, водяні з’являються в нашій уяві, виходячи з народних міфів, легенд і казок.
Реальні вони істоти чи вигадані? Я нічого не можу стверджувати, бо ніколи ще не зустрічався з ними. А ось прабабуся, згадуючи про давнє минуле, не раз доводила, що були на селі відьми, які зі звичайних жінок перетворювалися на кішок, навідувалися до корів,
Чув я також, що за гріхи померлі, їх душі залишаються серед людей, в нашому світі. Їх називають привидами – побачити їх майже неможливо!
До невидимого світу належать і герої казки Василя Королів-Старого “Потерчата”.
Такі маленькі, слабенькі, потерчата були сильніші своїм духом і розумом за чоловіка, дяка Оверка. Малюки, поспішаючи на допомогу, вишукували засоби збереження життя дяка, що заблукав.
Велику симпатію я відчуваю і до домовика. Як він любив своїх господарів! Стурбований відсутністю дяка Оверка, домовик поспішає на допомогу йому, рятує – виштовхує свого господаря з багна, виводить на суходіл, ставить лицем у напрямі дороги, витягає з болота шапку – дбає про все, що повинен зробити хазяїн – відчинив ворота, поміг щільно їх зачинити, причинив двері.
Домовик співчуває дякові, бо бачить, який він був щасливий, що врятувався з біди.
Але домовик мені сподобався ще й веселістю. Його сміх зупинив сварку між дяком та дячихою, як б розгорілась, якби не любов цієї істоти до своїх хазяїв.
Чув я також від прабабусі, що треба на столі для домовика залишати їжу, бо він живе у кожній оселі, і про нього треба теж піклуватися.
Може, так воно і є?
Хоча “Потерчата” і казка, але багато питань я поставив собі щодо Всесвіту, його утворення. Мама з татом кажуть, що багато існує літератури, якою можна задовольнити моє зацікавлення.
Я у захваті від цього оповідання. Завдяки потерчатам і домовику розумієш, що носіїв добра біля людини набагато більше, ніж зла.