Герой нашого часу характеристика образу Бела
Бэла – черкеська княжна, дочка мирно’го князя і сестра юного Азамата, який викрадає її для російського офіцера Печорина. Ім’ям Б., як головної героїні, названа перша повість роману. Про Б. розповідає простодушний Максим Макси-мыч, але його сприйняття постійно коригується словами Печорина, приведеними в розповіді. Б. – горянка; у ній збереглися природна простота почуттів, безпосередність любові, живе прагнення до свободи, внутрішня гідність.
Ображена викраденням, вона замкнулася, не відповідаючи на знаки уваги з боку Печорина.
” Традиційну ситуацію романтичної поеми – “втеча” інтелектуального героя в чуже йому “просте” суспільство – Лєрмонтов перевертає: нецивілізована героїня насильно поміщається в чуже їй середовище і випробовує на собі дію інтелектуального
Тим самим різниця культурно-історичних устроїв однаково катастрофічна як для інтелектуального героя, що опинився в “природному” суспільстві, рідному для героїні, так і для “дикунки”, перенесеної в цивілізоване суспільство, де мешкає інтелектуальний герой.
Ситуація ускладнюється введенням третьої особи – горця Казби-ча, – що також випробовує потяг до героїні. Але сила звичаю перевищує силу любові, і Казбич жорстоко мстить за нанесену йому образу. Повернена на рідний грунт, Б. приноситься в жертву кривавому закону горців і ображеному почуттю честі Казбича. Отже, і повернення “додому”, в звичний устрій, для Б. так же трагічно, як і життя поза ним.