“Дивосвіт материнської любові” за творчістю А. Малишко

“Бувало, мати, Ївга Базилиха…
В зимовий вечір заспіває стиха
І доведе малого до плачу”.

Саме так відомий український поет А. Малишко писав, коли згадував своє дитинство. Любов до пісні була привита у поета ще від матері – Ївги Остапівни. Ніхто у середовищі сучасників поета не знав стільки народних пісень, скільки знав їх Андрій Малишко. Мабуть, саме тому символічний її образ пронизував усю його творчу діяльність і все його життя.
Наприклад, величний вірш “Пісня про рушник” стала сповіддю-спогадом ліричного героя.

Він пройнятий синівською вдячністю і материнським теплом. В уяві читача постає портрет матері поета:

“І твоя незрадлива ласкава материнська усмішка,
І засмучені очі хороші блакитні твої”.

Матір вірить у свою любов і щасливу долю свого рідного сина і за сюжетом однієї з поезій дарує український рушник, який стає символом майбутньої життєвої дороги, на якій “росяниста доріжка, і зелені луги, й солов’їні гаї”. Цей рушник стає для А. Малишко материнським заповітом і духовним оберегом, що дістається від батьків кожній дитині і допомагає у найскрутніші часи. Якщо у дитини нема можливості

поговорити з батьками, розповісти про свої болі і радощі, то:

“Я візьму той рушник, простелю, наче долю…
І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:
І дитинство, й розлука, і вірна любов”.

Нажаль, в суєті повсякденного життя ми досить часто забуваємо про матерів, які віддали нам усе своє життя, і тим самим, мимоволі їх засмучуємо.

На мій погляд, мати А. Малишка була незвичайно щасливою жінкою. Вона народила одинадцять дітей, і серед них талановитого сина, якому вдалося увіковічити любов до матері у своїх талановитих поезіях. Ці вірші одразу ж стали духовною цінністю нашого народу, бо в читачах вони пробуджують такі високі почуття, як любов до своєї родини, щиру і гарячу синівську любов.
Неосяжний світ А. Малишка, магія його слова діє сьогодні ще з більшою силою, ніж за життя поета, бо в тому слові дедалі більше впізнаємо себе і свій духовний світ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Дивосвіт материнської любові” за творчістю А. Малишко