“Дисципліна – це свобода чи необхідність?”

Кожна людина хоче жити, як можна краще, але проблема в тому, що цього вдається досягти далеко не завжди. Всі ми знаємо і можемо прекрасно переконатися в тому, що багато людей мріють, ставлять собі певні цілі, але в кінцевому підсумку їх не домагаються. Тобто, їх життя так і не стає кращим. Хто б що ні говорив, а це – серйозна проблема, і основна причина цієї проблеми полягає в тому, що у людини немає дисципліни.

Дисципліна формується з самого раннього дитинства. В юності людина не розуміє користі від тих речей і дій, які дійсно необхідні. Діти

переконані, що те, чого їм хочеться, – це найголовніше в житті. І саме з цієї причини вони не в змозі прищепити собі дисципліну власними силами, а в цьому їм повинні допомагати батьки. Дисципліна має властивість ставати корисною, якщо не зараз, то в майбутньому. І цьому можна привести велику кількість різних прикладів. Наприклад, молоді люди не бачать потреби підтримувати дисципліну і добре вчитися. В кінцевому підсумку, через десять років може виявитися, що така людина нічого не вміє, нікому не потрібна і повинна працювати на якійсь малооплачуваною роботі. Хіба це можна назвати свободою? Думається, що ні. Істинно
вільним може бути лише той, хто досяг високого рівня розвитку і може дозволити собі дійсно багато.

Необхідність дисципліни обумовлена багатьма факторами. Основний з них полягає в тому, що кожна людина може досягти скільки-небудь істотного успіху лише в тому випадку, якщо вона буде дійсно серйозно і відповідально працювати. Таку працю, в свою чергу, практично неможливо уявити собі без дотримання деяких правил дисципліни. Якщо, наприклад, ти не лягаєш вчасно спати і не можеш прокинутися рано вранці, ти будеш ходити в школу втомлений. Якщо ти не можеш змусити себе виконувати всі домашні завдання, ти не зможеш отримувати нормальні оцінки і вступати до нормального вузу. Все це є ознаками відсутності дисципліни і без всього цього не буде ніякого успіху. Якщо ви хочете досягти чогось у житті, дисципліна – це, безумовно, необхідність.

Думається, що в результаті всього вищесказаного можна зробити висновок, що дисципліна є одночасно і свободою, і необхідністю. Хтось може наївно вважати, що при дотриманні дисципліни у людини стає менше свободи. Це цілковита помилка, яка не відповідає дійсності. Якщо вам дійсно властивий високий рівень дисципліни, ви зможете стати по-справжньому вільним, а от у зворотному випадку ймовірність цього дуже низька.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Дисципліна – це свобода чи необхідність?”