Держава” Рюрика по Повісті минулих літ

У рік 6367 (859).

Варяги із заморья взнимали данина із чуді, і зі словен, і з мері, і із всіх кривичів. А хазари брали з галявин, і з жителів півночі, і з вятичей по срібній монеті й по білці від диму.

У рік 6370 (862).

Вигнали варяг за море, і не дали їм данини, і почали самі собою володіти, і не було серед них правди, і встав рід на рід, і була в них усобица, і стали воювати один з одним. І ськазали собі: “Пошукаємо собі князя, який би володів нами й судив по праву”. І пішли за море до варягів, до русі. Ті варяги називалися руссю, як інші називаються

шведи, а інші норманни й англи, а ще інші готландци…

Ськазали русі чудь, словене, кривичі й весь: “Земля наша велика й рясна, а порядку в ній немає. Приходите княжити й володіти нами”. І обралися троє братів зі своїми родами, і взяли із собою всю русь, і прийшли й сіл старший, Рюрик, у Новгороді, а інший, Синеус, – на Белоозере, а третій, Трувор, – в Ізборську. Від тих варягів прозвалася Російська земля. Новгородци жк – ті люди від варязького роду, а колись були словене. Через два роки вмерли Синеус і брат його Трувор. І опанував всею владою один Рюрик і став роздавати чоловікам своїм міста – тому Полоцьк, цьому Ростов, іншому Белоозеро. Варяги в тих містах – находники, а корінне населення в Новгороді – словене, у Полоцьку – кривичі, у Ростові – меря, у Белоозере – весь, у Муромі – мурома, і над усіма панував Рюрик.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Держава” Рюрика по Повісті минулих літ