Чому А. Островський назвав свою драму “Гроза?”
П’єса А. Островського “Гроза” – його найрішучіший твір, який став несподіванкою для багатьох. Саме в цьому творі чітко звучить протест проти існуючого способу життя. Автор майстерно змальовує незавидне положення бідної невістки в сім’ї купця. Тут вперше показані малопривабливі сімейні сцени, які прийнято було ховати якнайдалі від чужого ока.
Місто Калинове розташувалося над Волгою. Це мальовниче містечко і люди, які тут живуть, мали б бути добрими, доброзичливими та привітними. Однак вони по вуха вгрузли у самодурстві та жорстокості.
Та все ж основною дійовою особою п’єси є зовсім не Катерина. Островський виносить на перший план грозу, яка символічно
Також під грозою автор має на увазі певний страх і бажання до звільнення від нього. Як каже Тихон на самому початку твору, що “ніякої грози поки що наді мною не буде”. Хіба він має на увазі грозу в значенні природного явища? Звичайно, ні. У творі звучить таке твердження, що гроза посилається в покарання. Боялася грози і Катерина, бо була певна, що має багато гріхів, чинячи перелюб. Один тільки самоук – механік Кулигін не те що не боявся грози, а навіть захоплювався її величчю.
Гроза – явище стихійне. Ми бачимо її прояви у коханні Катерини та Бориса: воно хвилююче, загрозливе, бурхливе, іноді викликає страх. Та ні Катерина, ні Борис своєї любові не бояться, вони більше бояться порушити той устрій, при якому їм довелося жити.
Островський назвав свою п’єсу “Гроза”, тому що це природне явище проходить крізь усі події твору і крізь усіх його героїв.