“Чи хотів би я жити в Ліліпутії? За твором Джонатана Свіфта “Мандри Гуллівера”
Незважаючи на те, що у творі Джонатана Свіфта розглядається фантастичний випадок, автор висловлює деякі ідеї, які можуть бути застосовані також і до реальності. З цієї причини питання про те, чи хотів я би опинитися на місці Гуллівера або жити в Ліліпутії, можна розглядати серйозно.
Як відомо зі змісту цієї сатирично-фантастичної книги, Гуллівера волею випадку занесло до країни, де всі люди були в 12 разів фізично менше, ніж він сам. Безумовно, це стало причиною для проблем як самого Гуллівера, так і всіх жителів Ліліпутії – адже він міг просто
Аналізуючи ситуацію, в якій опинився Гулівер в Ліліпутії, не можна бути однозначним. З одного боку, жителі країни дійсно добре прийняли Гуллівера, в усьому йому допомагали і надавали всіляке сприяння. Але потім все поступово почало змінюватися – суспільство показало, що воно далеко не чесне, а дуже жорстоке і здатне на справжні злочини проти окремо взятих людей. Саме тому я зовсім не хотів би жити в такому місці, як Ліліпутія. Джонатан Свіфт описує всю ту жорстокість, яка панували серед ліліпутів і тим самим натякає на те, що ця країна, бути може, схожа на тодішню Англію. Зрештою, Гуллівера захотіли залишити без очей, щоб остаточно поставити собі на службу й поневолити. Невже хтось хотів би опинитися в таких же обставин? Я цього точно не хотів би та нікому не побажав би. Крім своєї жорстокості, ліліпути також були досить дурні, сварилися з сусідами через дрібниці, чого цілком можна було уникнути.
Однозначно можна сказати, що я не хотів би жити в Ліліпутії. Це місце наповнене лицемірними і жорстокими людьми, які ніби пишаються своєю безсердечністю. Ліліпутія – дійсно жахливе місце для життя. Я не думаю, що воно хоча б мінімально придатне для життя будь-якої людини з сучасності.