“Чи виправдана зрада кохання Андрія?”
Повість М. В. Гоголя вперше з’явилася у 1835 році і була опублікована у збірці “Миргород”. В цьому творі видатний письменник реалістично зобразив життя Запорізької Січі, героїчну боротьбу українських козаків проти тих, хто поневолював у ті часи наш народ. Ця боротьба показана на фоні неповторного колориту звичаїв і побуту українців. Головними героями цього видатного твору є старий полковник Січі Тарас Бульба та його сини. А одним із головних ліній сюжету я вважаю кохання молодшого сина Тараса Бульби Андрія, конфлікт його почуття і обов’язку
Андрій був молодшим сином головного героя повісті Тараса Бульби. Це був гарний хлопець, у бурсі він навчався без напруження і з охотою, а завдяки рисам свого характеру він часто верховодив в достатньо небезпечних витівках своїх друзів. “І часом, з допомогою винахідливого розуму свого, вмів викручуватися від кари”. Андрій, як і його старший брат Остап, “теж кипів жадобою подвигу, але разом з тим душа його була приступна й для інших почуттів. Потреба кохання спалахнула в нього гостро, коли він перейшов за вісімнадцять років”.
Навчаючись у Києві, Андрій випадково
“І загинув козак!”. Заради своєї коханої, заради своїх почуттів, Андрій був готовий віддати найдорожче, що у нього було – і батька, і товаришів, і вітчизну. Любов до панночки затьмарила йому очі, її хлопець поставив понад усе, понад обов’язок перед батьками, друзями і Батьківщиною. “Вітчизна моя – ти!” – каже Андрій, потомствений запорізький козак, дочці свого заклятого ворога, одного з польських воєвод. Заради цієї красуні виступає він проти своїх товаришів. “Охоплений палом і жаром битви”, жадаючи відслужити пов’язаний панночкою на його руці “дорогий шарф, вишитий руками першої красуні”, хлопець мчав, “як молодий тхор”, роздавав удари наліво й направо, та “не бачив, хто перед ним був, свої чи інші які”.
Але добре бачив, хто перед ним, старий тарас Бульба. На відміну від свого сина, у Тараса найголовнішими в житті були товариші, віра і вітчизна. Тому трагедія Андрія, яка полягала у конфлікті між коханням та обов’язком перед батьківщиною, стала у той же час трагедією і для його батька. І в цьому конфлікті кохання ніяк не виправдовує зради, бо Батьківщина – це найдорожче, що є у житті кожної людини.