“Чи варто плекати в собі чесноти, якщо твої друзі не поділяють такої точки зору?”

Людина в усі часи дуже сильно залежала від свого оточення. У цьому дуже мало дивного, якщо розкрити деякі людські особливості та мотивацію людей в цілому. Варто розуміти, що, щоб визначити, як себе поводити, людині необхідний якийсь приклад. Мало хто може осмислити життя виключно теоретично, дуже часто необхідно практичне обгрунтування тих чи інших питань буття. Тому ми проводимо межу між категоріями хорошого і поганого, дивлячись на наших друзів, знайомих і тому подібних. І якщо якась якість на думку цих людей є негативною, цілком ймовірно,

що і ми почнемо вважати точно так само. Втім, бувають і винятки з цього правила.

Плекати в собі чесноти сьогодні зовсім не модно. Щоб зрозуміти це, досить просто озирнутися навколо. Чеснота зазвичай передбачає допомогу кому-небудь іншому, надання сприяння або іншого роду допомоги іншим людям, а не самому собі або своїм близьким. Чеснота має безліч різних проявів, досліджувати які в комплексі вкрай складно. Але в нашому сучасному суспільстві абсолютно не прийнято допомагати іншим, чужим людям. Як правило, до інших у нас прийнято ставитися якщо не вороже, то хоча б підозріло. Кожен прагне влаштувати своє власне

життя, стати успішним самостійно замість того, щоб приділити хоча б частину часу на чесноти. Більш того, чеснота багатьма людьми, в тому числі і моїми друзями, вважається слабкістю, вони впевнені, що людина з чеснотою хоче сподобатися оточуючим, а тому веде себе відповідним чином. З цієї причини можна задатися логічним питанням: чи варто плекати чесноти, якщо оточуючі цього не розуміють?

Що ж, відповідь на це питання не може бути однозначною, все залежить від ситуації і від ходу життя. Слід розуміти, що коло знайомств і навіть дружні зв’язки людини змінюються, а виплекані якості залишаються і продовжують залишатися в характері людини. З цієї причини іноді слід подумати, що важливіше: подобатися своїм друзям сьогодні або отримати хороші і правильні якості, які зможуть бути корисними тобі в майбутньому, в подальшому житті? Залежно від відповіді на дане запитання і слід діяти. Крім того, варто аналізувати і власне світосприйняття. Важливо вміти спілкуватися з самим собою і не відмовлятися від власних прагнень чи бажань лише для того, щоб подобатися своїм друзям. Можна запитати в самого себе: чи хочеш ти мати чесноти? Чи принципово це для тебе?

Звичайно, друзі займають важливе місце в житті людини, ніхто не хоче втрачати друзів або розлучатися з ними. Втім, в деяких випадках знаходити гармонію з самим собою ще важливіше, ніж шукати порозуміння зі своїми друзями. З цієї причини, перш за все, потрібно думати своєю головою, а лише потім враховувати або не враховувати побажання своїх друзів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Чи варто плекати в собі чесноти, якщо твої друзі не поділяють такої точки зору?”