“Чи потрібно змінити світ? За твором Федіра Достоєвського “Злочин і кара”
При прочитанні роману Федіра Достоєвського “Злочин і кара” у мене дійсно виникло бажання того, щоб світ змінився. І я навіть готовий був би почати зміни світу з себе самого. Що саме потрібно міняти в світі, та й в головах людей?
По-перше, сприйняття реальності. Поміняти це найскладніше, але необхідно. Як у часи, описані в романі Достоєвського, так і зараз найголовнішим на думку більшості в суспільстві для людини є матеріальний добробут. Якщо розглядати піраміду потреб людини, там завжди на першому місці матеріальна потреба і лише потім
По-друге, як мені здається, у світі повинна змінитися соціальна структура суспільства. Це могло б поміняти ситуацію на краще. Люди далеко не настільки один від одного відрізняються, наскільки сильно відрізняються їхні доходи. Хтось заробляє лише на їжу, а хтось завдяки одному заробітку за рік може забезпечити безбідне існування кількох поколінь вперед. Але змінити такий стан речей складно, практично неможливо. Просто вбивати і відбирати гроші не можна, адже, як видно за романом “Злочин і кара”, вбивця щасливим не стає, а лише мучиться через власну совість. Тому я не можу сказати, що у мене є конкретні рецепти того, як можна змінити соціальну структуру суспільства і вирівняти доходи всіх людей планети до справедливого рівня.
Як мені здається, роман “Злочин і кара” пропонує змінити світ у двох аспектах. Соціальний аспект проявляється в тому, що змінитися повинно суспільства, щоб не з’являлися талановиті, але бідні люди, як Раскольніков. Психологічний аспект полягає в тому, що, навіть якщо такі люди з’являються, вони повинні утримуватись і не вчиняти злочинів.