Навіщо потрібно навчатися

Я вчуся в шостому класі, і, звичайно, дуже хочу закінчити середню школу. Без середньої освіти не обійтися, це зрозуміло. У школі ми осягаємо основи всіх необхідних знань: рідної мови і літератури, алгебри і геометрії, біології, фізики та хімії, астрономії, історії та правознавства, багатьох практичних умінь на уроках праці, різних для хлопчиків і дівчаток. Але нещодавно ми з друзями сперечались: чи всі шкільні предмети нам треба вивчати і чи обов’язково треба здобувати вищої освіти? Адже зараз дуже багато людей працюють, маючи дуже вузьку спеціалізацію

або зовсім не за тією спеціальністю, яка вказана у них в дипломі, говорили мені мої однокласники. Навіщо математику тонкощі російської мови, а історику – основи хімії? Я не згодна з моїми друзями.

Освічена людина не може володіти широкими знаннями і не знати самого елементарного. Без бази, яку дає школа, неможливо здобути вищу освіту. Та й вищу освіту передбачає дуже широкий спектр знань: і в гуманітарних, і в технічних вузах, крім основних предметів, вивчають багато інших: історію та філософію, логіку та економіку, рідну мову та іноземні мови. Всі науки тісно пов’язані другу іншому, і не можна

бути відмінним фахівцем, не знаючи основного і того, що так чи інакше стикається з тією областю знань, в якій ти добре орієнтуєшся. Зараз дуже багато технікумів і вузів, які випускають чимало найрізноманітніших фахівців, на ринку праці навіть надлишок деяких професії. Роботу знайти не завжди легко і ніколи не знаєш, чим тобі доведеться займатися в житті. Тому я вважаю, що людина має володіти найрізноманітнішими знаннями і вміннями – від шлтья і в’язання до складних хімічних дослідів, від елементарної роботи по будинку до проведення наукових досліджень.

Знання за плечима не носити, вони завжди, рано чи пізно, знадобляться. Удома завжди повинні бути енциклопедії та довідники, словники та підручники, завжди треба цікавитися новим.. Кожна людина, на мою думку, повинен вміти справ ат’ будь-яку роботу, не розділяючи її на жіночу та чоловічу. І тому нам необхідно уважно вивчати усі шкільні та університетські предмети, адже без деяких нюансів не може бути повного й цілісного сприйняття якогось питання, що щось можна упустити. Я не згодна зі словами жартівливій дитячої пісеньки “Чим більше знаєш, тим більше забуваєш”. Навпаки, чим більше знаєш, тим більше інформації ти можеш запам’ятати, тим ширше коло тих знань, якими ти володієш, і тим легше в глибинах своєї підсвідомості ти можеш знайти необхідні відомості. Знання не важкі, їх за плечима не носити, але ними можна і потрібно користуватися в своєму житті – і коли вчишся, і коли будеш працювати, без цього не обійтися.

Напевно, немає учня, який би за час свого перебування в школі не задавав собі питання: навіщо потрібно вчитися? І відповіді на це питання, звичайно ж, як і самі учні, різні: від “взагалі нічого” до “звичайно ж, потрібно”. Залежать відповіді і від настрою, і від успіхів або невдач хлопців у той час, коли це питання було задано. Від народження до останніх днів людина вирішує безліч завдань, які ставить перед ним життя. Вирішуючи їх так чи інакше, він намагається здійснити мрію: навчитися керувати своїм життям. У наш час для цього треба озброїтися і опанувати систему найсучасніших знань у сферах фізичного та інтелектуального розвитку. І основа цього розвитку людини закладається саме в школі. Адже щоденна навчання в школі, крім засвоєння знань з математики, фізики, мов, літератури, привчає до старанності, працьовитості, терпіння. А вчитися без праці і терпіння неможливо, це знає кожен.

Приклади цього ми можемо знайти, озирнувшись навколо. Хіба для когось секрет, що більше і краще встигає той, хто більше робить? А робить тому, що у нього більше інтересів – наприклад навчання в школі, заняття танцями, спортом, різні гуртки. Праця взагалі і праця школяра – явища одного і того ж порядку. Якщо людина звикла невирішену задачу, ту, що у нього не вийшла будинку, списувати на підвіконні в школі, то навряд чи можна очікувати, що він доведе до кінця будь-яку справу, яке в нього не вийшло відразу. А праця – одна з перших ступенів будь-якої діяльності, як і будь-якого успіху.

Дитинство і юність – вік, коли людина відкриває самого себе, а допомагає йому в цьому знайомство з першими областями застосування своїх здібностей – шкільними предметами. У цих пошуках – величезний сенс: кожна людина може розкрити свої реальні, але поки ще не виявлені можливості. Наприклад, якщо в тебе схильність до вивчення точних наук (математики, фізики чи хімії), то, можливо, це стане визначальним при виборі майбутньої професії – економіста, бухгалтера, вченого. А це дозволить визначити своє життя на багато років вперед. Учні в школі не тільки опановують знаннями, як частіше за все вони самі про себе думають, а й пробують себе в тій або іншій сфері діяльності.

У тому, як знайти себе, школярам завжди допоможуть вчителя – це співрозмовники, яким ти можеш довіряти, досвідчені, обізнані люди. Їхнє основне завдання – обговорити з тобою неосяжний коло питань, укладених в проблемі, допомогти знайти себе, стати в майбутньому хорошою людиною і висококласним фахівцем в обраній професії. Немає на світі людини, який міг би сердитися на природу, що вона його обділила, у кожної людини – широкий, в основному однаковий, набір задатків і здібностей, треба тільки навчитися їх знаходити і розвивати. Тому кожна людина може опанувати будь-якою справою, будь-якою професією, але тільки визначивши свої схильності до якогось певного заняття, вивчаючи предмет у школі, можна досягнути справжнього успіху в житті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Навіщо потрібно навчатися