“Чи потрібна поезія сучасній людині?”
1. “Новаторські пошуки М. Некрасова, особливості його творчого маневру?”
Видатний руський поет М. О. Некрасов вважається новатором у літературі і поезії того часу і одним з перших поетів, яки зважилися відійти від класичних форм і стандартних нейтральних тем. Першими ознаками відходу від традицій стала поява великої кількості віршованих пародій, суть яких полягає не стільки у звичайному висміюванні того, кого торкається пародія, а в відчутті значного зсуву старої поетичної форми, яку М. О. Некрасов досягав виведенням традиційно прозової
Із з зростанням досвіду поет починає широко використовувати цікавий прийом переінакшення старовинних поетичних жанрів і надає їм новий зміст. М. Некрасов перший серед своїх сучасників починає писати вірші на актуальні суспільні теми, і навіть ліричний герой у його творах не залишається на самоті з читачем, його завжди оточують найрізноманітніші персонажі. Від психологічного аналізу М. Некрасов поступово переходить до соціального, а стан душі намагається пов’язати з умовами життя. Вперше в історії руської літератури темою поетичних творів стає життя
2. “Особливості світобачення В. Вітмена, які виявилися у збірці “Листя трави”
Відомий американський поет і гуманіст Вольт Вітмен у своїх поезіях засуджує рабство, оспівує вільну людину, сповідує принцип трансценденталізму – органічного поєднання людини і космосу. На батьківщині В. Вітмена довгий час не визнавали, а в офіційну американську літературу він увійшов тільки після смерті. Своє нове поетичне світобачення поет втілив у збірці поезій “Листя трави”. Ця книга – свідчення космічності і епічної всеосяжності незвичайного поетичного світобачення талановитого поета. Водночас це виклад програми радикальної перебудови Всесвіту, відкриття і обожнювання та гармонійного відношення людини і природи. Головним героєм більшості творів поета є він сам. Вольт Вітмен у своїх поезіях стає втіленням нового суспільства і нового, вільного людства.
3. “Естетичні та ідейні шукання Ш. Бодлера”
Сьогодні зовсім невипадково поета Шарля Бодлера називають останнім романтиком. Це зумовлено тим, що головний зміст усіх його творів – пристрасне прагнення до ідеального світу і заколот проти вульгарної і жорстокої реальності суспільства, у якому жив та творив поет. Про це досить яскраво свідчить і визнання Ш. Бодлером великої місії поета, і його відношення до краси, як до культу, і протиставлення генія натовпу.
Творчість Шарля Бодлера відрізняється від творчості його сучасників крихкою скульптурною огранкою кожної поеми, кожного окремо узятого вірша, звучність і величавість кожної поезії. Сенс життя та творчості цього самобутнього митця у повній мірі відображається у одній з найкращих збірок поета, якій він дав цікаву назву – “Квіти зла”. Своєю творчістю Ш. Бодлер доводить, що у світі співіснують і нерозривно зв’язані дві протилежності – світ прекрасного і негативна реальність. У більшості своїх естетичних та ідейних шукань Бодлер займається пошуком можливості одночасного існування зла у красі і краси у злі, та доводить нам, що справжніх ідеалів просто не існує і не може існувати в принципі.
4. Твір на тему: “Чи потрібна поезія сучасній людині?”
У сучасному світі важливу роль відіграє Інтернет, телебачення та інші засоби отримання і обробки інформації. Щоб знайти потрібну інформацію, людина 21-го століття краще введе потрібний запит в рядок пошуку в Інтернеті, ніж погортає книгу чи довідник. Бібліотеки сьогодні в своїй більшості пропонують всім відвідувачам, і старим і молодим, користування комп’ютерами. За допомогою Інтернету людина може набагато швидше знайти потрібну інформацію, не виходячи з дому, і це плюс для нього, так як проводиться економія часу. Незаперечним є той факт, що молодь не представляє сьогодні життя без сучасних засобів отримання інформації та комунікації. Ми змінюємося разом з часом, який не перестає йти вперед. При чому ще невідомо, чи в кращий бік.
Сучасній молодій людині не зрозуміти настрої і не відчути характери людей, які жили раніше без Інтернету і телевізора, так як вона народилася і виросла в часи бурхливого розвитку новітніх мультимедійних технологій. Є люди в нашій країні, які цікавляться цією темою, однак їх не так вже й багато, якщо не сказати – зовсім мало. Прочитавши вірші великих російських поетів, можна відчути дух часу.
У школі вчився кожен з нас, деякі перебувають на цьому життєвому етапі і зараз. У всіх школах проходить вивчення діяльності великих класиків української і зарубіжної літератури. Кожен з нас чув такі відомі прізвища як Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Коцюбинській та інші. Життя і настрій сучасників описується в творах цих людей. В них відчувається дух того часу. Однак перед нами виникає питання про те, чи варто читати ці роботи сучасним людям? Все більший інтерес вони стали проявляти до роздумів про майбутнє і менше цікавляться минулими подіями. Ну що ж, це непогано, якщо подивитися з одного боку. Чи варто нам обтяжувати себе вивченням діяльності українських класиків, прізвища яких поки ще тримаються на вустах?
Цілком логічним буде твердження, що без минулого не може бути майбутнього. Разом з часом змінюються і люди. Можна сказати, що не надавати значення історії просто негідно. Це зовсім не тому, що ми є нащадками тих поколінь і живемо в цій країні. Всі народи відрізняються своїми особливостями. Думаєте, звідки всім нам відомо, що український народ є таким, який він є зараз і що всі властиві якості мали місце у всі часи? Це ми можемо дізнатися із поезії українських класиків У своїх віршах вони описували настрій, емоції переживання і події, здатні вплинути на нащадків. Навіщо вони робили це? Потім, щоб ми знали свою історію у всіх фарбах, щоб приймали її такою, яка вона є, і пишалися предками. При цьому поети описували події в милозвучній віршованій формі.
Якщо розглянути поезію класиків з іншого боку, то вона по суті є втіленням краси та багатства української мови, проявом її насиченості мовними зворотами Сьогодні мова значно відрізняється від того, якою вона була кілька століть тому. Незаперечний той факт, що дуже важливо знати і пам’ятати творчість таких великих поетів, як Т. Шевченко, Л. Українка, А. Малишко інших. Якщо забути про них, то наші нащадки просто не будуть знати особливостей свого рідного народу. Різноманітна тематика поезії українських класиків в чомусь є актуальною і сьогодні. Тому з упевненістю можна сказати, що творчість видатних майстрів поетичного слова дає нам багато чого. Адже за допомогою цих віршів у нас пробуджується патріотизм, ми стаємо частиною великої нації. Адже не просто так вивчення життя і діяльності відомих українських поетів включено до шкільної програми.