“Чи може лицемірство і честолюбство привести людину на вершину влади? За твором Стендаль “Червоне i чорне”

У творі Фредеріка Стендаля під назвою “Червоне і чорне” центральним і найбільш цікавим є образ головного героя, молодого чоловіка на ім’я Жульєн Сорель. Саме у зв’язку з важливістю цього образу на будь-яке питання, в тому числі і на питання про те, чи може лицемірство і честолюбство привести людину на вершину влади, слід відповідати з урахуванням того, яким же був сам Жульєн Сорель. Автор дуже докладно описує його, як з точки зору його внутрішнього світу, так і з точки зору того, як він жив у суспільстві і яким правилам прагнув слідувати.

Кумиром

Жульєна Сореля був Наполеон, великий французький правитель і полководець. Цілком природно, що сам Жульєн, маючи такого кумира, хотів бути у всьому на нього схожим, і напевно не чужими йому були амбіції отримати владу у Франції. Для цього він був готовий на багато чого. Насамперед, це було лицемірство. За час свого життя Жульєн спілкувався з великою кількістю різних людей, в тому числі і тих, хто значно перевершував його за статусом і суспільним становищем. І цей молодий чоловік був переконаний, що лицемірство по відношенню до них може привести його до успіху. Він успішно лицемірив. Крім того, він
усюди проявляв своє честолюбство, прагнення досягти певних суспільних висот, незважаючи на різні обставини. Втім, він показував це далеко не всім.

Я думаю, що дві ці якості цілком могли привести Жульєна на вершину влади. І варто зазначити, що просуватися вперед і вгору у напрямку до цієї вершини у нього досить непогано виходило. Інша річ в тому, що деякі інші обставини, а саме сердечні справи завадили йому прожити довше і ще сильніше просунутися в справі досягнення життєвого успіху і отримання влади. Дуже важливо зауважити, що Жульєн Сорель володів лицемірством і честолюбством, але не лише ними одними. Крім того, він був досить талановитою людиною, яка могла виконувати важкі завдання, непідвладні нікому іншому. Необхідно також врахувати, що інші люди, що не володіють цими якостями, а тільки мають честолюбство і лицемірство, навряд чи досягли б таких успіхів, як міг досягти Жульєн Сорель.

Честолюбство і лицемірство може привести людину до вершини влади, але лише в тому випадку, якщо вони поєднується з іншими важливими людськими якостями, такими як розум, цілеспрямованість, вміння ефективно спілкуватися з людьми. У Жульєна Сореля все це добре поєднувалося, тим не менш, він не зміг домогтися великого життєвого успіху через те, що інші обставини йому завадили.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Чи може лицемірство і честолюбство привести людину на вершину влади? За твором Стендаль “Червоне i чорне”