7 правил хорошого твору
1. Розберіться з темою, впевніться, що ви правильно зрозуміли, що від вас вимагається. Якщо в завданні наявне “Спростуйте чи підтвердьте думку”, наведіть аргументи “за” і “проти”. Будьте послідовні у викладі думок, дотримуйтесь композиції твори – вступ, основна частина, висновок. Використовуйте фрази типу “на мою думку”. “я вважаю”, “можна сказати” там, де висловлюєте своє суб’єктивне відношення.
2. Напишіть на чернетці всі асоціації, які викликає у вас тема твору, всі факти, якими ви зможете аргументувати
3. Складіть План твору.
4. При написанні тексту твору використовуйте прості речення, а також лише слова та звороти, у значенні та правильності написання яких ви стовідсотково впевнені. Це допоможе уникнути граматичних і пунктуаційних помилок.
5. Пишіть Простою мовою. Не перевантажуйте текст красномовними зворотами та наддовгими реченнями. Таким чином ви зробите твір легким для сприйняття та уникнете граматичних помилок.
6. Високі бали додадуть вам за доречне Використання цитат з художніх творів української та світової літератури.
7. Якщо ваші думки на задану тему швидко закінчилися, починайте приводити приклади з життя, описуйте події з власного досвіду, розповідайте про улюблені фільми, книги, їх героів, висловлюйте власну думку, наводьте в приклад уявні ситуації. Головна умова – вони мають ілюструвати, розкривати чи обгрунтовувати основну ідею твору.
Пам’ятайте, що твір – це ваш Реальний шанс отримати високий бал Як на вступному тестуванні, так і просто за урок, адже ви вільні самі вибирати, які слова та речення вживати. Навіть якщо ви не пам’ятаєте якесь правило чи сумніваєтесь у правильності написання, ви легко можете перефразувати своє речення. Бажаю успіхів!