Що в цьому житті є найважливішим? Статус, маєтки, дорогоцінності?.. Розібратися в цьому питанні допомагає роман-притча Альберта Камю “Чума”. В кожного з нас є своя історія, своя правда, і крім радості, є свої переживання та неприємності. І кожному з нас властиво по-своєму з ними боротися. Головний герой “Чуми” Камю доносить до нас думку, що в скрутній ситуації варто укріпитися в своєму обов*язку та виконувати свою роботу. Він переконаний, що перед долею не можна ставати на коліна. В скрутному становищі треба боротися, йти вперед. Він не
репетує гучних та пафосних промов, не звинувачує оточення, не шукає крайніх, а просто виконує свою роботу – щодня лікує людей. Така його позиція не дає впасти у відчай, а навпаки надає йому впевненості. Здавалося лікарю Ріє відомий діагноз цілого міста, котрому він здатен дати опір. Головний герой роману Камю лікарем є не випадково. Адже професія лікаря надзвичайно благородна та жертовна. І саме в ній проявляється людяність, терплячість, здатність пожертвувати собою заради когось. Ця професія просто зобов*язує бути свідомою людиною, котра розуміє, що від її дій чи бездіяння залежить життя та здоров*я інших.
Лікар Ріє усвідомлює, що єдине, що є важливим, це залишатися людиною. Тобто мати місце в своєму серці для співчуття, добра, любові до ближнього. Саме так люди і перемагають страшну напасть – чуму. Спільними зусиллями, своїм милосердям, толерантним ставленням до заражених людей люди переборють чуму, чуму зла та егоїзму. Людям вдалося перемогти цю хворобу і в першу чергу самим в собі. І в більшій мірі це заслуга доктора Ріє, котрий власним прикладом надихав людей на перемогу над хворобою зла та над собою.