Як розвивалась українська мова
Багатовікова історія української мови була непростою. Наші предки докладали чимало зусиль для того, щоб зберегти цей найдорогоцінніший скарб.
Початковий етап розвитку нашої мови відбувався ще за доісторичних часів. Саме тоді зароджувалося те живе створіння, яке згодом набуде всіх ознак добре організованої і багатої мови. Словниковий запас української мови почав формуватися ще тоді. У мову наших предків увійшли слова, спільні для всіх слов’ян: “сонце”, “вода”, назви рослин, тварин тощо. Пізніше українці почали запозичувати
Становлення української літературної мови – окрема тема. Вона тісно пов’язана з такими славетними іменами, як Іван Котляревський, Григорій Квітка-Основ’яненко, Тарас Шевченко, Борис Грінченко та іншими. Попри всі негаразди, пережиті українським народом, розвиток мови продовжувався не лише завдяки труду інтелігенції, а й за діяльної участі
Сьогодні українська мова розвивається вільно, але це не означає, що все йде так просто. Є труднощі з уніфікацією правопису и вимови, правильним використанням найбільш сучасних лексичних запозичень. Філологія – це наука, а на науку треба витрачати чимало коштів. А втім, здається, це починають розуміти не лише пересічні носії української мови. Вільний розвиток мови повинен запобігати занепаду національної свідомості. А така мета є дійсно високою.
Спостерігаючи за подальшим розвитком рідної мови, ми бачимо, як найцінніше, що в ній є, нарешті стає набутком мільйонів. “Більше немає заборон. Бережіть і плекайте мене”, – ніби звертається до нас українська мова. І дуже добре, що ми чуємо цей заклик і що ніхто не завадить нам спілкуватися рідною мовою.