“Художній твір як явище мистецтва”

Свого часу Іван Франко сказав, що книги – це морська глибина, і хто в них пірне до самого дна, той, хоч і буде багато трудитися, але винесе для себе дивні перли. І це дійсно так. Без книг ми не можемо уявити собі нашого життя, позаяк вони присутні в житті кожної мислячої людини.

Художня література – один з найпоширеніших видів мистецтва. Його основним джерелом розвитку є фольклор. Художній твір, я переконаний, є мистецтвом, тобто своєрідним відображенням навколишнього світу.

Письменник, який створює новий шедевр пера, відбирає для його

створення найхарактерніші явища, осмислює їх за допомогою уяви та викладає на папір. Художній твір має зміст і художню форму. Образотворчі функції слова відіграють найважливішу роль у відображенні дійсності. Особливе значення мають тропи, з їх допомогою автор показує своє ставлення до твору. Зокрема, Ліна Костенко зізнається, що для неї поезія, є повсякчас неповторністю, якимось безсмертним дотиком до душі. Аби повноцінно осмислити слова поезії, потрібно її виразно читати. Задля експресії потрібно робити паузи, ставити логічний наголос, читати з інтонацією у потрібному темпі. Потрібно чітко виділяти важливі
текстові слова. Донести до слухача ідейний зміст можна за допомогою жестів і міміки. Читання розвиває усне мовлення і мислення людини, збагачує почуття.

То ж долучаймося до відшліфовування скарбів рідної культури, аби вирости освіченими, духовно багатими людьми, гідними шедеврів української художньої літератури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Художній твір як явище мистецтва”