Якому періоду життя України присвячена повість? Як характеризує письменника створення цього твору?
М. Гоголя дуже цікавила історія рідної йому України, він захоплювався народними героями – запорозькими козаками, які у XVІ-XVІІ століттях самовіддано боролися проти гнобителів українського і російського народів – польської шляхти. Письменник шукав у минулому великі справи і героїчні характери, протиставляючи їх дріб’язковим турботам і обмеженості своїх сучасників. Створення повісті характеризує М. Гоголя як патріота, що пишався
славою запорожців, героїчною історією своєї батьківщини.
Чи вдалим здається вам початок повісті? Чому?
Початок повісті здається нам, її читачам, не просто вдалим, а єдино можливим: буквально з перших рядків відтворюється колорит епохи, трагічної за своєю суттю, але з комічними ситуаціями в житті й поведінці героїв. Автор вводить читача в родину старого козака, знайомить із неповторними звичаями, стосунками, поєднуючи героїзм і гумор у характерах і поведінці своїх героїв.
У які моменти особливо проявилася велич духу Тараса Бульби? Який останній подвиг він здійснив?
Велич духу Тараса Бульби проявилася
у найдраматичніші моменти його життя і життя козаків: от він нагадує соратникам про те, що таке товариство, і знаходить такі слова, які були необхідні, влили в запорожців нову мужність; от він страчує сина-зрадника; от, ризикуючи життям, підтримує перед загибеллю другого сина – героя Остапа; от, коли вогонь уже лиже його ноги, думає не про себе, не про те, як врятуватися самому, а про те, як врятувати від вірної загибелі своїх товаришів.
Відповіді до теми: повість М. Гоголя “Тарас Бульба”
Categories: Шкільні твори