Відповіді до теми: повість М. Гоголя “Тарас Бульба”

Якому періоду життя України присвячена повість? Як характеризує письменника створення цього твору?

М. Гоголя дуже цікавила історія рідної йому України, він захоплювався народ­ними героями – запорозькими козаками, які у XVІ-XVІІ століттях самовіддано боролися проти гнобителів українського і російського народів – польської шлях­ти. Письменник шукав у минулому великі справи і героїчні характери, протистав­ляючи їх дріб’язковим турботам і обмеженості своїх сучасників. Створення повісті характеризує М. Гоголя як патріота, що пишався

славою запорожців, героїчною історією своєї батьківщини.

Чи вдалим здається вам початок повісті? Чому?

Початок повісті здається нам, її читачам, не просто вдалим, а єдино можли­вим: буквально з перших рядків відтворюється колорит епохи, трагічної за своєю суттю, але з комічними ситуаціями в житті й поведінці героїв. Автор вводить чи­тача в родину старого козака, знайомить із неповторними звичаями, стосунками, поєднуючи героїзм і гумор у характерах і поведінці своїх героїв.

У які моменти особливо проявилася велич духу Тараса Бульби? Який останній по­двиг він здійснив?

Велич духу Тараса Бульби

проявилася у найдраматичніші моменти його жит­тя і життя козаків: от він нагадує соратникам про те, що таке товариство, і зна­ходить такі слова, які були необхідні, влили в запорожців нову мужність; от він страчує сина-зрадника; от, ризикуючи життям, підтримує перед загибеллю друго­го сина – героя Остапа; от, коли вогонь уже лиже його ноги, думає не про себе, не про те, як врятуватися самому, а про те, як врятувати від вірної загибелі своїх товаришів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: повість М. Гоголя “Тарас Бульба”