Веселі поради від Олега Чорногуза: сміх заради сміху чи привід замислитись над власною поведінкою (за гуморескою О. Чорногуза “Як вибрати ім’я”)?

Цікаві метаморфози відбуваються, коли читаєш гуморески Олега Чорногуза. Спочатку захоплюєшся темою і з цікавістю спостерігаєш за розвитком подій, смі­ючись з поведінки героїв, а за мить раптом усвідомлюєш, що й тобі доводилось так чинити чи говорити тими самими фразами. Це наче поглянув на себе збоку: не такий вже ти й сам бездоганний. Виявляється, оточуючі зовсім не так, як тобі хотілося б, сприймають окремі твої слова або вчинки. Хочеш-не-хочеш, а змуше­ний замислитися над своєю поведінкою.

Олег Чорногуз – майстер своєї справи. Відомий

письменник і журналіст до­бре знає життя і побут людей. Він сам з народу. Здається, тихо й непомітно спо­стерігає за життєвими ситуаціями, майстерно описує їх, доводить до логічного за­вершення, а вже читач сам ставить крапку і визначає: гарно чи негарно виглядає герой, і як самому не опинитися на його місці. От і виходить, що банальна ситуа­ція з вибором імені для новонародженого малюка іноді перетворюється на кумед­ні і тривалі суперечки (гумореска “Як вибрати ім’я”):

“Перш за все, слід забути про будь-які сімейні традиції, якшо вони якимось дивом збереглись у вашій сім’ї. Все то пережитки

минулого. Тепер нові часи, нові імена. Не варто в ці дні згадувати батька Арсена чи діда Андрія, а тим більше пра­діда Данила. Не треба згадувати й маму, бабу, прабабу. Не варто задумуватись і над майбутнім. Хай вас не хвилює вже тепер, як поставиться ваш син чи донька до підібраного вами імені. Це їх не цікавить. Вони ще до цього не доросли. Єди­не, що в ці щасливі для вас дні має вас цікавити, так це “Книга власних імен” та поради знайомих”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Веселі поради від Олега Чорногуза: сміх заради сміху чи привід замислитись над власною поведінкою (за гуморескою О. Чорногуза “Як вибрати ім’я”)?