“В чому сенс бунту Маріо? За твором “Маріо і чарівник”

Людина – це дуже суперечлива істота. Немає серед живих істот іншої, такої ж заплутаної істотки, як людина. З одного боку, ми прагнемо до дисципліни і розуміємо, що порядок дуже важливий. З іншого боку, ми також розуміємо, що без свободи рух вперед та розвиток просто неможливі. Саме тому людство весь час шукає рівновагу між порядком і свободою. Зловживання одним з цих явищ веде до дуже поганих наслідків. Переконатися в цьому можна за багатьма творами авторів із світовим ім’ям. Наприклад, ми можемо прочитати про таку ситуацію в новелі Томаса

Манна “Маріо і чарівник”.

Ця новела – приклад випадку, коли за простим сюжетом криється глибока філософія. У центрі твору фокусник по імені Чіполло. Він – непроста людина. На поверхні виглядає так, ніби Чіполло смішить людей. Але насправді він ними жорстоко маніпулює. Чарівник впливає на людський розум і змушує людину чинити немислимі вчинки. Під чарами Чіполло ти ніби стаєш одержимим, твоя свідомість зраджує, і ось ти вже робиш те, чого не міг уявити навіть у найстрашнішому сні. Під час виступу чарівника він прокручував такі трюки з багатьма людьми. Переважна більшість з них дивувалася, ображалася

і, бути може, навіть трохи лякалася. Але їх духу вистачало лише на тривожний сміх. От тільки серед звичайних людей завжди знайдеться бунтар. Ним став звичайний офіціант Маріо. Чіполло зачарував молодого Маріо, і той поцілував потворного чоловіка, якого під впливом чар прийняв за свою дівчину. Помста Маріо була жорстока – він убив Чіполло, випустивши в чарівника дві кулі.

Якою б жорстокою не була помста, її сенс повністю зрозумілий. Сьогодні Чіполло зміг змусити Маріо поцілувати виродка замість дівчини, задурив йому голову. А завтра що? На що ще здатний такий діяч? Бути може, він міг би знову обдурити Маріо, змусити його взяти в руки зброю і почати вбивати сусідів? А якщо б він так само вплинув і на інших людей? Так і до справжньої війни недалеко. Людям, які володіють рідкісним умінням маніпулювати іншими, слід бути обережними і не використовувати свої таланти дуже часто, адже це може призвести до руйнівних наслідків.

Томас Манн пише, що Чіполло мав не тільки талант показувати фокуси. Ще у нього була нагайка. Так автор намагається донести до читача думку про те, що звичайні люди дуже часто стають жертвами жорстких владних режимів. На прикладі фашистів в Італії та Німеччині ми бачимо, що при бажанні влада може приховано керувати людьми і змусити їх повірити, що війна, вбивства, залякування та інші жахи – це в деяких випадках благо. І коли люди розуміють, як сильно їх дурили, помста їх може бути по-справжньому жорстокою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“В чому сенс бунту Маріо? За твором “Маріо і чарівник”