“Уява людини. За твором Євгена Гуцало “Олень Август”

Важливість людської уяви переоцінити практично неможливо, один з прикладів такої її високої важливості наводиться Євгеном Гуцалом в його оповіданні “Олень Август”. Автор розповідає історію маленького хлопчика, дитини, яка в силу свого віку сильно відрізняється від тих людей, які його оточують, зокрема, від того режисера, з ким він провів багато часу, від Альтова. На прикладі маленького Жені можна ще раз довести, наскільки важлива уява людини.

Режисер Альтов спершу був не дуже задоволений побачити дитину на знімальному майданчику,

але трохи пізніше він зрозумів, що перед ним хороший хлопчик і навіть відмінник, який був сильно зацікавлений кінематографом, але в той же час дещо розчарований ним, тому що він потрапив в сцену, де знімалася звичайнісінька посадка людей на автобус. Альтом вирішив трохи прокатати хлопчика на автомобілі і поговорити з ним. Він пожартував з Женею, сказавши йому, що, бути може, візьме і його в якості головного актора його нового фільму під назвою “Олень Август”. Хлопчик повірив і буквально негайно ж почав фантазувати, вигадувати сюжет фільму, згідно з яким він був відправлений розшукувати експедицію золотошукачів
в тайзі, яка була переповнена оленями. Фантазії повністю наповнили думки хлопчика, його уява розігралася просто не на жарт. Він поспішив поділитися цим з режисером, але той лише посміхнувся, адже насправді ні про які зйомки у кіно для хлопчика не могло бути й мови. Після цього хлопчик покинув Альтова і відправився додому. Але він зовсім не засмутився, адже у нього було багата уява. Завдяки ній він зміг уявити собі те, як він знімається у фільмі власного виробництва, який набагато більш цікавий і захоплюючий, ніж фільм режисера Альтова. Саме в цей момент розуміється, наскільки важлива для людини уява. Женя зовсім не засмутився, що він не стане кінозіркою або ким-небудь ще, адже у нього була своя голова і свої думки, де він мав можливість уявити практично все що завгодно, для нього це було дуже просто. На прикладі Жені цілком можна проводити аналогії з реальним життям. Далеко не у всіх є цікаве заняття або робота, як, наприклад, кіно. Але внести настільки необхідне різноманіття в сірі будні дуже навіть можливо, потрібно лише включати свою уяву.

“Олень Август” від Евгена Гуцала – дуже цікаве оповідання про дитину та її думки, але всі ідеї цього оповідання можуть бути застосовані і до дорослих. Так, чим дорослішими люди стають, тим рідше вони мріють, адже розуміють, що життя таке, яка вона є, та його не змінити. Тим не менше, і їм іноді потрібно включити уяву і помріяти, щоб відірватися та відпочити від сірих буднів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Уява людини. За твором Євгена Гуцало “Олень Август”