Урок позакласного читання. Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС
II семестр
ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ
УРОК № 68
Тема. Урок позакласного читання. Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”
Мета: охарактеризувати героїв п’єси; поміркувати над таємницею вічних образів, різними поглядами на кохання; розвивати акторські здібності; виховувати чуйність, шанобливість до чужих почуттів, гуманізм.
Обладнання: тексти трагедії; елементи костюмів.
Нет повести печальнее на
В. Шекспір
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань
– П’ єса “Ромео і Джульєтта” – одна з найсвітліших і в той же час найтрагічніших історій про кохання у світовій літературі. Головні герої трагедії, так, як і Дон Кіхот та Гамлет, стали “вічними образами”, що уособлюють силу і велич справжнього кохання. Тому в наш час юних закоханих так і називають – Ромео та Джульєтта.
1. Виявлення читацьких вражень учнів
– Які враження виникли у вас під час читання п’єси, над чим ви замислилися? Які епізоди привернули вашу особливу увагу? Чому?
2.
Тест
1) У чому полягала причина туги Ромео?
А) У коханні до Джульєтти;
Б) у коханні до Розаліни;
В) у ворожнечі двох сімей.
2) За кого батьки хотять видати заміж Джульєтту?
А) За Тібальта;
Б) за Бенволіо;
В) за Паріса.
3) Як познайомилися Ромео і Джульєтта?
А) На балу у Капулетті;
Б) на святі у Монтеккі;
В) на площі у Вероні.
4) У поєдинку на вулиці Верони був смертельно поранений:
А) Ромео;
Б) Меркуціо;
В) Тібальт.
5) Чому загинув Тібальт?
А) Був заколотий Ромео;
Б) помер від чуми;
В) був убитий Бенволіо.
6) Як Ромео був покараний князем?
А) Посаджений під домашній арешт;
Б) посаджений до в’язниці;
В) висланий із міста.
7) Що радить Ромео брат Лоренцо?
А) Розкрити таємницю шлюбу з Джульєттою;
Б) перечекати у Мантуї;
В) поїхати з міста.
8) Що вирішує зробити Джульєтта, щоб не одружуватися з Парісом?
А) Утекти з міста;
Б) випити “отруту”;
В) кинутися з башти.
9) Чому Ромео отруївся?
А) Дізнався про “смерть” Джульєтти;
Б) життя не мало сенсу для нього;
В) був винен у смерті інших людей.
10) Що було причиною смерті Ромео та Джульєтти?
А) Примхи долі;
Б) ворожнеча Монтеккі та Капулетті;
В) сильне взаємне кохання.
11) Як ведуть себе Монтеккі та Капулетті, дізнавшись про смерть дітей?
А) Примиряються;
Б) ворогують ще сильніше;
В) не звертають уваги один на одного.
12) Що стане пам’яткою про кохання Ромео та Джульєтти у Вероні?
А) Трагедія про їхню любов;
Б) пам’ятники із золота;
В) любов їхні батьків.
Взаємоперевірка тестових робіт
ІІ. Узагальнення та систематизація знань
1. Інсценування уривка з трагедії (дія І, сцена 2)
2. Бесіда
– Де і коли відбувається дія п’єси? (Італія, Верона і Мантуя, XVIст.)
– Розкажіть про головних героїв п’єси (вік, соціальний статус, риси характеру).
– Які уявлення про любов та сім’ю існують у героїв трагедії? (Мамка, батьки Джульєтти, Ромео та Джульєтта)
– Яка з цих думок є ближчою вам? Чому?
3. Робота з текстом
Прочитайте ті рядки про кохання, які сподобалися вам найбільше.
4. Висновки
– У чому причина трагічної гибелі Ромео та Джульєтти?
– Що довели герої своєю смертю?
– Чи є трагедія песимістичною? Чому?
III. Підсумки уроку
“Мікрофон”
Чому трагедія “Ромео та Джульєтта” залишається актуальною і в наші дні? Чому вона викликає інтерес у наших сучасників? (Це зразок чистого, прекрасного, ідеального кохання)
IV. Домашнє завдання
Підготуватися до тематичної атестації № 6.