Україно моя! Бути вільній тобі навіки!

Україна… В цьому слові бринить музика смутку і жалю. Багато поколінь поетів і письменників оспівували любов до України, до рідного народу, якому впродовж тисячоліть випало зазнати стільки кривді і знущань. Згадаймо Тараса Шевченка, який усе своє життя поклав на вівтар Вітчизни:

Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що прокляну святого

За неї душу погублю.

Народні співці вірили в побудову в Україні демократичного й гуманного суспільства. Вслухаймося, як клятвено й священно звучить цей нездоланний гімн народу, як просто

і мудро виражають слова Чубинського історичний код

Нашого народу:

Ще не вмерла Україна,

І слава, і воля,

Ще нам, браття молодії,

Усміхнеться доля.

Народ України не може бути народом, поки не стане незалежним. Тому патріотична поезія потрібна, щоб оживляти людей духовно й підносити їх до висот.

Вірші поетів-борців за кращу долю України були для народу вірним і надійним провідником на дорогах визвольних звершень. Саме тому навіть у часи заборони нашого слова піднімалися хвилі українського національного відродження, що ламали криігу тоталітарних морозів. Так, поет С. Яричевський закликає

Україну встати з колін, скинути з себе рабські пута і змагатися за нове життя:

Вставай, Україно!

Ти довжна бо жить, щоб діло велике на світі робить!

Терпінням, премудра, світ правди новий усьому ти світу побіли відкрий!

Поет закликає до єдності всіх українців, дає надію на воскресіння України. Цей золотий гімн самостійної незалежної української держави звучить і нині. Звучить природно, щиро, як і натхненні заклики В. Сосюри:

Всім серцем любіть Україну свою,

І вічні ми будемо з нею.

Український народ, як і кожна людина, має право бути господарем у своєму домі, на своїй землі і самому вирішувати свою долю. Безмежна любов кожного громадянина до своєї України допоможе підтятися їй з колін і відродитись!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Україно моя! Бути вільній тобі навіки!