Учнівський твір за поемою Лесі Українки “Давня казка”

Поему “Давня казка” Леся Українка написала у 1893 році. Уцей час вона вже була відомим поетом. Про роль поета і його творів у суспільному житті Леся Українка і написала в поемі “Давня казка”. Саме тому головний герой твору – поет. В юності він славив красу природи, красу кохання. Його поезія була “і дзвінкою, і гучною, бо розходилась по світу стоголосою луною”. За здібність писати вірші, у яких люди знаходили і пораду, і розвагу, співця всі любили, особливо молодь. А ще поет приглядався до людського життя і, бачачи лихо і несправедливість,

намагався зброєю сміху його полегшити. Розширюється і тематика його пісень. Спочатку сатиричні вірші, що висміюють вади людського характеру, потім їдка сатира, сповнена ненависті до гнобителів і закликами до розправи:

Чи блакитна кров поллється, Як пробити пану груди?

Поет розуміє, що краса невіддільна від служіння народу. Ця горда, безкорислива людина так відповідає графу на пропозицію продати свій талант за золото:

Не поет, хто забуває Про страшні народні рани, Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани!

Поет завжди серед народу, Запалює його і підтримує своїми піснями, коли у країні спалахує

повстання. Поетові думи-чарівниці служили повстанцям. І хоча графські слуги кидають митця у в’язницю, його пісні і гадки не можна замкнути у тюремних стінах: І мого прудкого слова Не затримає темниця, Полетить воно по світі, Наче тая вільна птиця. Отже, пісні поета потрібні людям. Вони підіймають бойовий дух, протистоять песимістичним настроям. Вони стають здобутками трудящих і допомагають у боротьбі за правду.

План За поемою Лесі Українки “Давня казка”.

І. Розуміння мужньою поетесою Лесею Українкою ролі художнього слова в житті народу.

ІІ. Образ народного співця – оповідача “Давньої казки”.

Моральна перевага співця над графом, мудрість і сила його поетичного слова. Безкорислива допомога поета Бертольду у здобутті коханої і в перемозі над ворогами. Боротьба з несправедливістю, за людські права. Непідкупність, незламність і вірність своїм ідеалам. Популярність поета в народі. Художня довершеність і привабливість образу народного співця в поемі “Давня казка”. Значення назви твору, прийомів гумору та сатири.

ІІІ. Чи стала давня казка сучасною?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Учнівський твір за поемою Лесі Українки “Давня казка”

Categories: Твори на задані теми

Links