Твори з елементами опису. Оголошення
Мій тато за роботою (твір з елементами опису).
Мій тато дуже любить що-небудь майструвати. Він сам зробив мені книжковий стіл, дуже зручний і гарний, за яким я тепер роблю домашні завдання. Я часто допомагаю татові майструвати й іноді непомітно розглядаю його. Коли він працює, стає зосередженим, злегка загостреним. Коли він що-небудь уважно розглядає, то злегка прищулює блакитні очі, збираючи навколо них дрібні складочки. Коли тато незадоволений результатом роботи, він галасливо зітхає, морщить гарний з горбочком ніс або запускає руку у волосся,
Допоможіть знайти!. (твір-опис, оголошення)
1 варіант. Пропала дівчинка 13 років, ріст 153 см, сухорлява, обличчя овальне, волосся довге, до плечей, русяве хвилясте. Очі блакитні, брови темні, вії довгі. Ніс прямій, губи тонкі, яскраво-рожеві. На щоках ямочки. Була одягнена: рожевий светр із білим коміром і білою вовняною спідницею.
2 варіант. Розшукується хлопчик
Пропав собака (оголошення). Пропав собака 2 років, безпородна дворняжка. Невелика, близько 25 см у холці, коричневого офарблення з білою плямою на спині у вигляді вісімки. Вуха трикутні, стоячі, невеликі. Очі карі, розумні. На морді ростуть “вуси” і “борода”. Хвіст загнутий кільцем на спину. Особлива прикмета: на носі біла пляма.
Шпаківня (твір-опис процесу праці). У нашій школі уроки праці завжди проходять дуже цікаво, тому час пролітає непомітно. Так було й на цей раз, коли вчитель оголосив конкурс на кращу шпаківню. Як завжди, Андрій Вікторович дуже зрозуміло пояснив, що, у якому порядку і як робити. Переконавшись, що ми прекрасно зрозуміли, що від нас потрібно, він дозволив приступити до роботи. Моментально запрацювали верстати, у майстерні пролунав стукіт і скрегіт. Кожний хотів упоратися із завданням швидше й краще. Спочатку лідірував Максим. Він швидко й точно наніс потрібні розміри на дощечку й вирізав окремі деталі. Але виявилося, що однієї деталі бракує, а дощечки більше не було. Тому, на жаль, він вибув зі змагань. А Сергій, хоча й працював не дуже швидко, але все продумав і зважив. Йому не довелося щось переробляти або поправляти, тому його роботу порахували кращою, хоча він завершив її одночасно з Володею. Андрій Вікторович уважно оглянув виріб, похвалив Сергія й поставив у журнал відмінну оцінку.
Як печуть паски (твір-опис процесу праці). За всіх часів народ дуже любив свята. Але з якоюсь особливою надією, трепетом і любов’ю люди чекали Великдень. Саме в ці дні починається теперішня весна, з її буйними фарбами й пахощами. До цього свята у всіх будинках бабусі й мами печуть паски, роблять сирні паски й красять яйця. З дитинства я завжди чекаю з нетерпінням Різдво й Великдень, як самі головні, великі свята.
Мені подобається спостерігати, як народжується свято, як печуть паски. Ароматні, рум’яні, незвичайно смачною й заворожливою своєю красою. Починають їхня піч у чистий четвер. У будинку повинен бути ідеальний порядок. Як тільки мама викладає на стіл борошно, ізюм, масло, яйця, ванілін, у будинок приходить святковий настрій.
Гарна, смачна паска – гордість кожної господарки. Існує прикмета: якщо паски вийдуть на славу, те й рік буде вдалим. Мама вже чаклує над тістом. Спочатку вимішує, а потім стежить, щоб тісто не втекло. Поки паски підходять, готовлять спеціальні форми, змазують їхнім маслом і виставляють на столі, щоб вони були під рукою. Коли тісто гарне підійде, його викладають у форми. Але заповнюють форми тістом лише на третину, щоб воно підходило. Прикрашає паски кожна господарка по-своєму. Моя мама змазує збитим із цукром білком і посипає кольоровим цукровим горошком. Паски роблять більші, середні й зовсім маленькі – для дітей. Пробувати паски можна тільки в неділю, після того як їх освятять у церкві. У неділю, коли вся наша сім’я збирається за столом, мама розріже найбільшу освячену паску, і на душі стає дуже радісно й світло. Я думаю, що всі хлопці люблять це свято й із задоволенням їдять ароматні паски.