Твір-роздум процесу праці за власним спостереженням

Моя мама дуже гарна господиня. Вона виконує майже всі хатні справи, а я з татом намагаюсь їй у всьому допомагати. Щодня мама готує багато смачних страв. Найбільше мені подобається її запашний червоний борщ з сметаною. Це справжня українська страва, рецепт якої дійшов до нас ще від прабабусі. Я часто допомагаю мамі на кухні, тому запевняю вас, що рецепт не дуже важкий, але вимагає великої відповідальності під час приготування, тому що маленька неточність може зіпсувати весь смак.

У нас велика світла кухня, на ній багато приладдя, що допомагає

полегшити деякі процеси приготування їжі. З самого початку мама заходить до неї і готує необхідні для страви продукти: дістає з холодильника м’ясо, моркву, червоний буряк, капусту, у ніші бере цибулю та картоплю. Потім ставить каструлю з водою на плиту, і кладе туди декілька шматочків м’яса і сіль на смак. Доки воно вариться, мама вправно невеликим ножем чистить картоплю і ріже її на маленькі шматочки на кухонній дошці. Коли м’ясо зварилося, мама кладе в каструлю картоплю і робить вогонь на плиті меншим. Після цього вона чистить цибулю та моркву. Моркву ріже маленькими соломинками, а цибулю кільцями. З шафи вона

дістає маленьку вже засмалену сковорідку і ставить її на вогонь. Коли сковорідка трохи нагріється, то мама кладе на неї подрібнену моркву та цибулю і помішуючи засмажує їх до золотистого кольору. Після цього вона чистить буряк, ріже його на невеликі соломинки і кладе на розігріту сковорідку. До нього мама додає декілька ложок томатної пасти чи соусу. Готовий буряк вона кладе в каструлю і починає працювати з капустою. Невеликий качан мама очищає від зайвих верхніх листочків і починає його шинкувати на спеціальній терці, а потім обережно кладе до каструлі, з якої вже лине неймовірно апетитний аромат. Після цього всього залишається помити та нарізати свіжої зелені, її мама додає до страви, коли вона вже зготується, щоб залишилося більше корисних вітамінів. Готовий борщ повинен трохи постояти, аби охолонути.

Коли все готове і на столі вже стоять тарілки, то мама кличе всіх на вечерю. Ми всі дружною родиною збираємося за столом, ріжемо свіжий хліб і мама великим черпаком насипає борщ кожному у глибоку мисочку. Серед стола стоїть блюдечко зі сметаною, з якого кожен бере собі декілька ложечок по смаку. І, побажавши приємного апетиту, всі починають ласувати смачну страву і дякувати матусі за пророблену нею роботу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Твір-роздум процесу праці за власним спостереженням

Categories: Твори на задані теми

Links