Тема кохання у романі Стендаля “Червоне і чорне”

Як стверджують літературознавці, щоб бути правдивим у своїх творах, письмен­ник має спостерігати та аналізувати життя, а, за Стендалем, література має бути дзеркалом життя, відображувати його.

Результатом такого спостереження Стендаля став соціально-психологічний роман “Червоне і чорне”, створений відомим французьким письменником – класиком у 1830 році, бо сюжет його підказала автору хроніка кримінальної спра ви, яку він прочитав у газеті. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства, показати долю

людини з нижчих верств у її пошуках щастя.

Жульєну Сорелю, головному герою роману, довелось зустріти в своєму ко роткому житті багато людей різного віку, різного достатку, різного соціального становища. Але було дві людини, які, без сумніву, відіграли значну роль на жит тєвому шляху. юнака. Це жінки. Провінціалка мадам де Реналь та аристократка маркіза Матильда де Ла-Моль.

Звістка, що мер де Реналь найняв для своїх дітей начитаного гувернера селянина, прокотилась містом. Старовинний патріархальний Вер’єр затаївся в очікуванні розвитку подій: хтось заздрив меру через його придбання, хтось зазі хав

на його принадну дружину. А юнак та пані тим часом покохали одне одно го, знайшли душевну близкість. І, дійсно, чи могла молода освічена жінка про йти повз сяючі очі вихователя своїх дітей? Чи могли залишити її байдужою увага, захват, з якими. Жульєн сприймав усі її слова та вчинки? Сором’язливий на по – чатку їх знайомства, шалений у досягненні своєї цілі, Жульєн підкорив серце мадам де Реналь навічно. І ніякі сімейні обов’язки, ніякі пересуди вже не змог­ли затьмарити світла кохання молодої жінки. А що ж Жульєн? Жадоба бороть би з багатими не дозволила юнакові побачити в коханні пані те велике та чисте почуття, яке возвеличує, підносить нас над землею і задля якого віддають люди своє багатство.

Після невдалого перебування у Безансонській семінарії Жульєн, заручившись підтримкою абата Пірара, потрапляє в Париж, у будинок маркіза де Ла-Моля Його наполеглива праця в бібліотеці, уроки верхової їзди, а головне – чесність, порядність привертають увагу Матильди де Ла-Моль. Знатна красуня, дочка мар кіза, покохала його. Її вражають гордість юнака, не притаманна простій людині, та розум, теж дивний для сина теслі. Цей розум був несхожий на розум молодиків її оточення. Це особистість, що творить себе за законами природи та глузду. Для неї Жульєн став людиною, що здатна на вчинок.

Батько Матильди був готовий дати згоду на шлюб своєї доньки. А Жульєн на­віть мріяв потай про сина, спадкоємця, який створить йому відповідне становище у світі. Серце Матильди було скорене… До ешафоту залишалось декілька кроків.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тема кохання у романі Стендаля “Червоне і чорне”