Сніг – твір-опис явища природи

Сніг

Сніг – це зимовий вид атмосферних опадів. Він має свою кристальну структуру, в основі якої лежать замерзлі мікроскопічні краплі води. Коли крапля проходить крізь холодні атмосферні шари повітря й падає на землю, вона замерзає й обростає своїми побратимами, чіпляючись за них, утворюючи шестикінечні сніжинки. Така форма обумовлена фізичними законами замерзання води.

Із чого складається сніг?
Кожна зі сніжинок рідко перевищує розміри в 5 мм, але от ажурне переплетення граней може бути найрізноманітніше. Поки ще незрозуміло,

чому кожна сніжинка не схожа один на одну, чому кожна з них має ідеальну симетрію. Сьогодні вже доведено, що всі сніжинки мають чіткі геометричні лінії, які об’єднані в шестикутному форматі, саме шестикутну форму має сама молекула води, тому, замерзаючи в хмарах і перетворюючись у кристал льоду, вода й формується по даному принципі, захоплюючи по ланцюжку інші молекули, що перебувають у тісному сусідстві.

На вигадливу форму впливає й температура повітря, і показник його вологості. Але в тім, що сніжинка по своїй суті – це ланки одного ланцюжка замерзлої молекули води, уже ніхто сьогодні не сумнівається.

Контури самої сніжинки кутасті. Кінчики, швидше за все, нагадують гострі наконечники або голки. Причому всі вони різні, у кожної сніжинки – свій гострий візерунок. Сьогодні немає відповіді на питання, чому так відбувається. Можливо, ми зовсім незабаром станемо свідками нових наукових відкриттів, які відкриють нам таємницю геометричної симетрії й несхожості сніжинок.

Наявність снігу відіграє важливу роль. Сніжне покривало вкутує землю товстим шаром білого покривала. Воно тримає тепло й не дає загинути рослинам і дрібним тваринам. Без нього загинуть озимі, не буде врожаю, не народиться хліб. Сніг створює той необхідний запас вологи, що так важливий при весняному пробудженні. Тому переоцінити значення снігу нельзя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Сніг – твір-опис явища природи