“Сильна українська людина” (за романом І. Багряного “Тигролови” та іншими творами української літератури й власними спостереженнями)
В основу сюжету роману І. Багряного “Тигролови” покладена оповідь про долю українського юнака Григорія Многогрішного, засудженого радянською владою за “зраду Батьківщині”. Йому вдається втекти з етапного ешелону і знайти своє щастя у далекому Сибіру, зустрівши в нетрях тайги своїх земляків і просто добрих людей. Символічно, що, виходячи на охоту разом з родиною мисливців Сірків, він брав участь у полюванні і при цьому сам залишався тигром, на якого полювали органи НКВС.
Григорій Многогрішний є сильним типом української людини,
Не менш цікаво освітлена в романі історія України, яка спочатку виглядає як нескінченно повторювана циклічність, адже ще з часів гетьмана Дем’яна Многогрішного борці за свободу та незалежність рідної країни потрапляли до Сибіру. Але головний герой роману розриває це порочне коло, тим самим породжуючи надію і вказуючи шлях до свободи і визволення. Григорію вдається втекти не
Герой роману “Тигролови” – справжній атлет, адже разом з загартованими у мисливських походах і досвідченими Сірками йому вдається витримувати великі фізичні навантаження. Він виявляє прекрасну реакцію під час полювання на тигра і показує себе влучним стрільцем.
При всьому цьому, сильна українська людина Григорій Многогрішний відзначається не лише великою фізичною силою, він сильний і в іншому сенсі. Він повністю відданий шляхетній ідеї, володіє високою моральністю, гуманністю і інтелектуальними знаннями. Мабуть, не випадково, що герой роману – правнук славетного українського гетьмана Дем’яна Многогрішного, тобто має шляхетне походження. Ще в юнацькому віці Григорій брав участь у повстанні 1919-1922 років у Холодному Ярі, потім навчався у Києві, де отримав досить складну професію авіаційного інженера, а потім, майже одразу, – арешт и катівні НКВС.
Головний герой роману Григорій Многогрішний являє собою тип нового українця, здатного відродити і збудувати рідну Україну, нову державу, вільну від соціального, національного та політичного поневолення. Бо тільки він разом з Наталкою вирвався за кордон, одразу ж зрозумів, що все одно йому стелиться зворотній шлях “десь на ту далеку, для одного з них зовсім незнану, сонячну Україну. А чи в героїчну битву і смерть за тую далеку, за тую незнану, за тую омріяну Україну”.