Що ж таке Книга?

Що ж таке Книга? Помічник, порадник, а для тих, хто вміє дружити з нею, – вірний друг.

Ведучий. Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ і самих себе. Нерідко книга, вчасно прочитана, підказує людині вихід із складної ситуації. Книги – володарі простору. Вони запрошують нас до захоплюючих подорожей найрізно манітнішими куточками нашої планети й загадковими всесвітами вимислу. Книги – це справжня духовна скарбниця людства.

Зачитана книжка… Якщо так кажуть, значить книжка

не припадає пилом на полиці, а переходить із рук в руки, від читача до читача. Пошарпана, здатна щомиті розсипатися, книжка може припинити своє існування, якщо вчасно її не “підлікувати”. Саме ми, читачі, відповідаємо за книжчине “здоров’я”. Саме ми повинні берегти книгу, турбуватися, щоб продовжити її життя – підклеїти сторінки, обкладинку, вивести плями.

Я – книжка, на жаль, тільки для бійок. Тільки й роботи: то відкривайся, то закривайся. Здається, була підручником. З математики чи фізики? А може, з української мови? Уже й не пригадаю. Мою назву забруднили, розмалювали. Та річ не в цьому.

Окрім гуль та синців нічого не отримую. Загалом, це й ви знаєте, мій господар, фу – огидно й говорити, просто обірванець. Уже у 5 класі, а двох слів докупи стулити не може. Бідні мої аркушики. Усі погнулися, розтріпалися, мов та копиця, що на голові у мого господаря. І коли тільки цей нестерпний рік закінчиться? Хоча б швидше на відпочинок улітку, до бібліотеки. А потім, може статися, потраплю до відмінника і стану королевою. Цікаво, як живеться королевам? Мрії, мрії! Чи вони колись збудуться? А поки – на тобі стусанів та помовч!

Бережіть книги, доглядайте за ними, та й за собою. Бо ж неприємно слухати такі речі про себе. Дотепний наш народ стільки склав прислів’їв і приказок про книгу, що всього й не запам’ятаєте. Ось, наприклад: “Книга твій друг, без неї як без рук”, “Книжка вчить, як на світі жить”, “Хто багато читає, той багато знає”, “Книга – ключ до знань”, “Дім без книги – день без сонця”.

Важкі ці книги для багатьох із вас, особливо для тих, хто не читає їх уважно, не вчить правил, іншим словом – не готує домашніх завдань. А ось мені це під силу. Пам’ятайте, читання книжки – це теж великий труд, який необхідний кожній людині. Книги треба берегти, бо це сотні гектарів лісу, з якого виготовляють потрібний для них папір. Бережливе ставлення до книги – це, крім усього іншого, економія великих державних коштів. Адже на руках у читачів постійно перебуває до 400-500 мільйонів книг вартістю майже мільярд гривень. Книжка – це праця багатьох людей.

Книги – це мудрий, розважливий, найвірніший наш друг, який супроводжує нас протягом усього життя. Книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, допомагає усвідомити його велику силу. Книга вчить нас бути чесними, працьовитими. Любімо ж книгу, читаймо вдумливо, з пошаною до тих, хто пише нам ці Твори.

Вислови відомих людей про книгу

Книги – мов ріки, які наповнюють собою весь світ; це-джерело мудрості, у книгах – бездонна глибина… І якщо старанно пошукати в книгах мудрості, то знайдеш велику втіху і користь для своєї душі.

З “Повісті минулих літ”

Книга – не що інше, як людина, що говорить публічно.

С. Іванов

Книга – це співрозмовник, що не улещує тобі, і друг, що не спокушає тебе, і товариш, що тобі не наскучить.

Ібн Сіна

Гарна книга – це подарунок, заповіданий автором людському родові.

Арістотель

Я не знаю більш доброго сусіди, більш справедливого друга, більш покірного супутника, більш слухняного вчителя, більш обдарованого товариша, ніж книга.

Навої

Все життя людства послідовно осідало в книжці: племена, люди, держави зникали, а книги залишалися.

О. Герцен

Книги – кораблі думки, що подорожують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Ф. Бекон


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що ж таке Книга?