Що я знаю про свято Івана Купала
Свято Івана Купала – одне з найвидатніших дохристиянських свят. Ще кілька десятиліть тому воно було досить популярним на території України. І сьогодні в сільській місцевості можна віднайти певні залишки давнього свята.
Власне свято Івана Купала пов’язане з поклонінням божествам природи, культ яких був досить розповсюдженим у дохристиянські часи. Про давність цього свята говорять обряди та дійства, пов’язані з ним: вогнища, через які стрибали юнаки і дівчата, колеса, які підпалювали і скочували з річкових та озерних схилів
Зі святом Івана Купала пов’язано чимало народних вірувань. Одне з них – цвіт папороті. За давніми легендами, папороть цвіте один раз на рік – у купальську ніч. Той, хто зуміє зірвати вогненну квітку папороті, отримає можливість з легкістю знаходити багатющі клади, заховані в надрах землі. Та не так просто зірвати цвіт папороті: всілякі
Зачарована красою рідної природи людина і сьогодні пам’ятає про свято Івана Купала. На жаль, тепер рідко влаштовують купальське свято в повному обсязі, обмежуючись лише деякими його елементами. А яке б виховне і просвітницьке значення могло б воно мати! Це не тільки етнографія, а й історія, мистецтво, релігія – і все поєднане в одному святі.
В Україні багато свят, але ми пам’ятаємо їх не всі. Це може означати, що з часом чимало свят просто зникнуть. Будемо сподіватися, що ця доля обмине одне з найулюбленіших свят українського народу – свято Іван Купала, день радості, чистоти і єднання з природою рідного краю.