Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського “В Острозькій школі”
Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського “В Острозькій школі”
На мою думку, Андрій Чайковський неодноразово звертався до документальних джерел під час написання роману “Сагайдачний”.
Багато цікавого я дізналася з уривку “В Острозькій школі” про освіту в Україні за часів Герасима Смотрицького. Не всі мали змогу навчатися у школі, треба було скласти екзамен, який був досить суворий і складний. Особливо здивувало мене те, що на території бурси жив ректор. Сьогодні це незвично. Деякі учні жили прямо в
Не звичним для мене є і те, що в бурсі навчались лише хлопці, дівчат не було. Сьогодні дівчата та хлопці навчаються разом, тому мені важко уявити, як це було у ті часи.
Хоча треба сказати, що хлопці жили дружно, шанували один одного. Про це свідчить випадок, коли Семко став першим з володіння шаблею у школі. Його суперник визнав це сам. Мені здається, що це благородний вчинок, який заслуговує на повагу.
У школі також навчали поважати старших.
А найголовніше, що мене вразило, так це те, що хлопців випускали
Взагалі уривок “В Острозькій школі” мені дуже сподобався. Він захоплюючий, багатий на події, насичений цікавими для моїх сучасників історичними відомостями.